برخلاف سران مرتجع عرب، قطر رژیم صهیونیستی را اشغالگر نامیدبه دنبال توافق ننگین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی برای عادی ‌سازی روابط، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر با بیان اینکه «جهان اسلام نباید از پیگیری مسئله فلسطین خسته شود» تاکید کرد «مردم فلسطین هر روز از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند». وی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست ضمن حمایت از هدف بلندمدت تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی ورای مرزهای اشغال شده ۱۹۶۷، تاکید کرد که «ما نیاز به یافتن یک راه‌حل عادلانه برای فلسطینی‌ها داریم و...».
اظهارات وزیر امور خارجه قطر درباره مسئله فلسطین در حالی است که حکام امارات و بحرین تحت فشار‌های فزاینده آمریکا اقدام به عادی ‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس کرده‌اند و به همین منظور وزیران خارجه خود را برای امضای قرارداد به واشنگتن فرستاده‌اند. سخنگوی وزارت خارجه قطر هم همزمان اعلام کرد با سازش با رژیم صهیونیستی نمی‌توان مسئله فلسطین را حل و فصل کرد و ریشه مشکلات در اشغالگری این رژیم است.
«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان نیز در مصاحبه با تلویزیون این کشور گفت، به رسمیت شناختن یا عادی ‌سازی
با اسرائیل، فایده‌ای ندارد، چراکه صاحبان اصلی مسئله(فلسطینی‌ها)، با این امر مخالف هستند. وی تاکید کرد که فلسطینی‌ها صاحبان این مسئله هستند که به آنها ظلم شد و از حقوقشان محروم گشتند و اراضی‌شان غصب شد. اخیراً شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز تاکید کرده بود که اسلام آباد هیچ نوع إعمال فشاری را برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی نخواهد پذیرفت.