کیهان و خوانندگان33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
33916546 تمام ساعات شبانه‌روز
سامانه پیام کوتاه 30002323

* حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان چوب استقلال خود را خورد وقتی که به وزیر خارجه فرانسه گفته بود من حریری نیستم که از بیرون دستور بگیرم!
3087---0914
* آلمان یک ماه قبل حزب‌الله را گروه تروریستی اعلام کرد ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه هم بعد از فاجعه انفجار بیروت به لبنان رفت تا پازل فتنه را تکمیل سازد و خلاصه حزب‌الله را دچار درگیری داخلی بکند. سادگی است که در این شرایط کسی متوجه دشمن و توطئه او نباشد.
8688---0938
* یادداشت روز اخیر آقای محمد ایمانی در روزنامه کیهان که حال و روز این ایام لبنان را به قلم آورده خواندنی است. ویژگی و برجستگی این یادداشت بند 9 این مقاله است. آنجایی که حضرت امام خمینی(ره) فرموده‌اند اگر دشمن یعنی آمریکا را آرام بگذارید لحظه‌ای آرامتان نخواهد گذاشت.
0049---0911
* چند شب پیش چهره صمیمی و دوست‌داشتنی یادگار دوران دفاع مقدس سردار عزیز حاج علی فضلی را در تلویزیون دیدم که خیلی هم دلمان برایش تنگ شده بود. با خود گفتم، ای کاش مسئولان دولتی هم مثل ایشان بودند که مشکلات متعدد جسمی، باعث کم‌کاری ایشان نشده است. سلام بر چنین مدیرانی.
طاهری- عزیزآباد
* این روش اخیر گشایش اقتصادی دولت ظاهراً برای مردم که گشایشی ندارد زمین سوخته هم برای دولت بعد برجا می‌گذارد.
3991---0938
* تحریم آنچنان بر ما اثر ندارد که سیاست‌های دولت ما را تحت فشار کشنده و ویران‌کننده قرار داده است. ما تحریم داخلی هستیم. سیمان، میلگرد، شیر، ماست، لوبیا و...! همه تولید داخلند و تحت مدیریت دولت پس چرا قیمت‌ها سرسام‌آور بالا رفته‌اند؟ قیمت خودروهای داخلی را چه کسی و یا کسانی افزایش داده و بالا نگه داشته‌اند... نفوذی‌ها می‌خواهند نظام را از درون خراب کنند... ولی این خواب آشفته آنها تعبیر نخواهد شد و کور خوانده‌اند.
0851---0912 و 3949---0912
* خنده‌دار این است که دولتمردان اصلاح‌طلب هر روز برای مردم مشکل گرانی و تورم درست کرده‌اند ولی جلوی دوربین ظاهر شده و می‌گویند دلشان برای مردم می‌سوزد!
عباسی
* اگر کشور در این چند سال آسیب جدی دید و مردم دچار خسارت سنگین شدند دلیل آن وجود افراد ناتوان و ضعیف در پست‌های مسئولیتی است عجیب اینکه حاضر نیستند عذرخواهی کرده و کنار بروند.
8495---0911
* در این یک سال باقی مانده از عمر دولت باید هوشیار بود با وجود ضعف‌های زیادی که دولتمردان دارند مشکل حادی برای کشور بوجود نیاید و دست دشمنان برای توطئه خالی باشد.
9738---0990
* دولت ایران نباید گستاخی اعضای شورای همکاری خلیج فارس را که با نوشتن نامه به دبیرکل سازمان ملل خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی کشورمان شده‌اند بی‌جواب بگذارد. یکی از واکنش‌های ایران می‌تواند بازرسی کشتی‌های این چند کشور در آبهای خلیج فارس باشد.
2977---0933
* دو ضلع از مثلث شومی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای فشار حداکثری علیه ایران تشکیل داده بود یعنی بولتون و هوک کنار گذاشته شده‌اند. از این مثلث فقط پمپئو وزیر خارجه آمریکا باقی مانده که او هم سرش به سنگ خواهد خورد و به زباله‌دان خواهد رفت.
2907---0912
* ضمن تشکر و سپاس از دستگاه قضایی و بویژه رئیس جهادی و انقلابی آن، عرض می‌کنم وقتی با بسیاری از مردم کوچه و بازار صحبت از دستگاه قضایی می‌شود همه امیدوارند و انتظار دارند حکمی کمتر از اعدام برای افراد رذل و خبیثی که خون مردم را به شیشه کرده‌اند و با احتکار دارو، ارز، سکه، مسکن، خودرو، باعث متلاشی شدن زندگی بسیاری از جوانان و مردم شده‌اند و بسیاری را از همه چیز دلسرد کرده‌اند در نظر گرفته نشود. چون زندان برای این‌ها به منزله هتل خواهد بود.
مولوی
* خوب شد تاریخ برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌های کشور به تعویق افتاد. خطر ویروس کرونا جدی است و سلامت جان دانش‌آموزان باید همیشه در اولویت باشد.
4387---0930
* از مسئولین امر درخواست می‌شود زمان قطعی آزمون کنکور را یک بار برای همیشه اعلام کنند. یک سال دانش‌آموزان خود را برای آزمون آماده کرده‌اند و شیوه فعلی اعلام زمان برگزاری آن جز ایجاد اضطراب برای آنها ارمغانی ندارد.
9286---0914 و 7987---0912
* در کشورهای موفق در مهار اپیدمی کرونا، اصل را بر بیماریابی و پیگیری مبتلایان گذاشته‌اند که دیگران را مبتلا نکنند. چند کارشناس در یک شهر با تلفن و فضای مجازی می‌توانند بیماران مثبت شده را راهنمایی کنند که به مکانهای عمومی و سرکار نروند و چگونه قرنطینه خانگی را رعایت کنند. معلوم نیست چرا بهداشت این برنامه را که مصوب هم شده اجرا نمی‌کند؟!
دکتر یغمایی
* در این شرایط کرونایی و تأکید مسئولین بهداشتی بر عدم مسافرت چرا تولیدکنندگان رب و بستنی به تبلیغ کمک هزینه سفر تأکید دارند؟!
2274---0921
* تولید ماسک برای کودکان بسیار کمیاب است با توجه به تاکید مسئولین بهداشتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک برای افراد بالای 2 سال لازم است مسئولین امر تولید ماسک برای کودکان را هم در دستور کار خویش قرار دهند.
6263----0938
* در ماه مبارک رمضان برنامه سمت خدا که به طور زنده از شبکه 3 پخش می‌شد همزمان از رادیو قرآن نیز پخش می‌شد و بسیاری از مردم کشورمان که در جاده‌ها و بیابان‌ها و... به تلویزیون دسترسی نداشتند از برنامه معرفت‌افزا و معنوی سمت خدا بهره‌مند می‌شدند ولی متاسفانه پس از ماه مبارک پخش این برنامه از رادیو قرآن قطع شد. لذا از مسئولین امر درخواست می‌شود نسبت به پخش مجدد و همزمان با شبکه 3 از رادیو اهتمام ورزند. حتی اگر در آن ساعت امکان ندارد در ساعت دیگری پخش کنند.
2842----0910 و 4780----0938 و 6455-----0910
* تصاویر امام راحل و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در گلزار شهدای سوم خرداد قم نزدیک حرم مطهر بر اثر گرد و غبار کدر و آلوده شده است چندین بار به بنیاد شهید تذکر دادیم تا نهایتا به جای قرار دادن سایبان مناسب، یک باریکه کارتن روی عکس‌ها گذاشتند. حالا مجدداً عکس‌ها کثیف شده و کارتن‌ها آویزان شده‌اند! چرا اینقدر بی‌توجهی می‌کنند؟!
2914----0990
* در حالی که آزمون سراسری کنکور کارشناسی ارشد با بیش از ششصد هزار نفر شرکت‌کننده در مدت 4 ساعت برگزار شد چرا مجوز برگزاری آزمون‌ برای زیر ده‌ هزار شرکت‌کننده فنی حرفه‌‌ای در یک ساعت را ندادند و آن را سه ماه به تعویق انداختند؟!
4170----0902
*‌ با توجه به گرانی موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر در بازار، بسیاری از مردم از موتورسیکلت‌های خود که قابل استفاده‌ است برای امرار معاش بهره‌ می‌گیرند ولی متاسفانه نیروی انتظامی شماره پلاک برایشان در نظر نمی‌گیرد. اکثر این افراد نیز توان مالی تبدیل موتورسیکلت خود به صفر کیلومتر را ندارند. از مسئولین امر درخواست می‌شود مشکل این قشر را حل کنند. اگر قانون لازم است مجلس محترم طرح آن را بدهد.
8495----0911
* دولت می‌تواند سربازان را به صورت پیمانی 5 ساله و با پرداخت حقوق در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مشغول به کار کند و از این طریق از آمار بالای بیکاری و بیکاران در جامعه بکاهد.
0685----0916