فیلمبرداری «سلمان فارسی» از سرگرفته شد(اخبار ادبی و هنری)از دیروز جمعه دهم مردادماه همزمان با عید سعید قربان، فیلمبرداری این سریال با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطراف شاهرود از سرگرفته شد.
فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» که زمستان سال گذشته در کرمان و قشم آغاز شده بود به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در سال جاری متوقف شد.
با لغو سفرهای‌ ترکیه و ارمنستان و جایگزینی لوکیشن‌های داخلی مانند شاهرود و شهرک‌های سینمایی تلویزیونی ایران (زنده‌یاد علی حاتمی) و نور، نهایتا لوکیشن اطراف شهرستان شاهرود به منظور ادامه فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» در سال ۹۹ انتخاب و مراحل پیش‌تولید انجام شد.
افزوده شدن بخش محافظت‌های بهداشتی و لزوم رعایت دقیق پروتکل‌های مصوب، پیش‌تولید را مفصل‌تر کرد. بنا به اعلام روابط عمومی سریال «سلمان فارسی» با وجود تغییرات اجتناب‌ناپذیر ایجاد شده، ساخت این اثر فاخر ملی، طبق زمان‌بندی پیش خواهد رفت.
سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری به زندگی سلمان، یار ایرانی پیامبر گرامی ‌اسلام می‌پردازد. در این سریال، زندگی سلمان فارسی از تولد تا پیش از وفات پیامبر و دوران زندگی وی در ایران عصر ساسانی، بیزانس و صدر اسلام به تصویر کشیده خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود فیلمبرداری این سریال که از سریال‌های الف ویژه مرکز سیما فیلم به‌شمار می‌رود، حدود پنج سال طول بکشد.