تا پایان روز چهارم
1100 نفر از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند

نظام ملکشاهی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تهران در واپسین دقایق چهارمین روز (چهارشنبه) ثبت‌نام از داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران با ‌اشاره به آمار داوطلبین ثبت‌نام شده اظهار داشت: کل آمار داوطلبینی که تا پایان چهارمین روز ثبت‌نام کرده‌اند ۱۱۰۰ نفر است که از این آمار ۲۵ درصد زن و ۷۵ درصد مرد هستند.
وی افزود: در روز جاری ۳۴۲ نفر ثبت‌نام‌کننده داشتیم که ۱۶ درصد این افراد زن و ۸۴ درصد مرد هستند و دو نفر نیز از اقلیت‌های دینی هستند.
ملکشاهی با ‌اشاره به تحصیلات ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهارمین روز ثبت‌نام خاطرنشان کرد: ۵۷ نفر دارای تحصیلات دکترا، ۲۳۹ نفر فوق لیسانس، ۱۸ نفر تحصیلات حوزوی داشتند و ۱۱ نفر هم لیسانس بودند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران ادامه داد: هفده و نیم درصد ثبت‌نام‌کنندگان امروز از ایثارگران بودند و جوانترین داوطلب در کل چهار روز ۳۰ سال و پیرترین آنها ۷۳ ساله بوده‌اند.
وی با‌اشاره به برخی مشکلات در روند ثبت‌نام داوطلبین خاطر نشان کرد: از همان روز اول شروع زمان ثبت‌نام‌ها بحث مدارک تحصیلی را مطرح کردیم که یکی از نواقص در پرونده‌ها این بود که اصل مدرک تحصیلی را همراه نداشتند. عزیزانی که مدرک تحصیلی را همراه ندارند باید تاییدیه از مرکز تحصیلی خود همراه داشته باشند.
ملکشاهی افزود: مشکل دیگر کارت‌های ملی قدیمی بود که با هماهنگی با اداره ثبت احوال و پیشخوان‌های دولت قرار بر این شد برگه رسیدی به این افراد بدهند و این امر در حال انجام است.