اضافه شدن 18هزار خانوار به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان تهران

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی گفت: هم‌اکنون نزدیک به  ۷۴ هزار خانوار تحت حمایت هستند که در یک سال گذشته ۱۸ هزار خانوار به واسطه موارد اقتصادی در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفته‌اند که مانند سایر مددجویان از خدمات درمانی، حمایتی، فرهنگی و مستمری بهره‌مند می‌شوند.
پرپنچی یادآور شد: هم‌اکنون ۱۸ هزار و ۷۶۲ فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند که ۳۶۱ نفر از این فرزندان شامل ۲۹ فرزند یتیم و ۳۳۲ فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند. 
وی با بیان اینکه در بحث ‌اشتغال و توانمندسازی آموزش‌های لازم نیز به مددجویان ارائه می‌شود، افزود: در بخش‌اشتغال نیز میزان پرداختی وام به مددجویان ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت هم ۱۸ میلیارد بوده که در این خصوص ۹۲۷ پرونده تشکیل شده است.
پرپنچی با ‌اشاره به اینکه کمیته امداد استان تهران با شرکت‌های کاریابی قرارداد منعقد کرده است، گفت: در این قرارداد آمده است در صورتی که کاریابی‌ها مددجویان کمیته امداد را مشغول کار کند ۸۰۰ هزار تومان برای هر کاریابی پرداخت می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به مسکن مددجویان تحت حمایت ‌اشاره کرد و ادامه داد: در هشت ماه نخست امسال ۵۶۵ مورد ودیعه مسکن به مبلغ سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است که بر اساس تشخیص مددکاران مبلغ وام‌های دریافتی متفاوت بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در مورد پرداخت وام به مددجویان طی هشت ماهه ابتدای امسال گفت: با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی به ۶ هزار مددجو وام پرداخت شده است که این وام‌ها در حوزه‌های مختلف ‌اشتغال، درمان، جهیزیه، مسکن، ودیعه مسکن و حمایت‌های ضروری بوده است.
پرپنچی خاطر نشان کرد: حداقل وام ۵ میلیون تومان و حداکثر ۳۰ میلیون تومان است که تا ۵۰ میلیون تومان نیز از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود.  به گفته وی، نیازمندان می‌توانند به روش‌های مختلف مانند مراجعه به دفاتر امداد، مراکز نیکوکاری، سازمان‌ها و مؤسسات و سامانه ۷۳۵۵ از حمایت‌های کمیته امداد برخوردار شوند.