سیدحسن نصرالله: با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای مقدسات ما در امان است

به گزارش ایسنا به نقل از سایت الوطن‌العربی، سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت بیست و نهمین سالگرد پیش‌آهنگی گروه المهدی در دیدار با فرماندهان پیش‌آهنگ در چندین منطقه خاطرنشان کرد: در سوریه گفتیم که حضرت زینب(س) دوباره به اسارت گرفته نخواهد شد و در عراق نیز می‌گوییم زمان آنکه کسی در جهان بتواند مقدسات دینی ما در نجف، کربلا وسامرا را تخریب کند یا به آنها هتک حرمت کند، پایان یافته است.
دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: مردم ایران و ملتی حامی مقاومت و علمای دین تا زمانی که حضور داشته باشند و تا زمانی که مردی به نام آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران حضور داشته باشند، هیچ حادثه‌ای برای مقدسات ما در جهان رخ نخواهد داد.
سیدحسن نصرالله در همین حال تصریح کرد: در عراق خیانتی از سوی افسران وابسته به حزب بعث رخ داده است.
وی به کنترل داعش بر موصل و دیگر مناطق عراق اشاره کرد و از موضع مرجع عالیقدر شیعیان در نجف استقبال کرده و گفت: دعوتی که برای در دست گرفتن سلاح در مقابل تروریست‌ها مطرح شده است منظور از آن حمایت از یک طایفه نیست بلکه برای محافظت از تمام عراق است.
دبیر کل حزب‌ا... لبنان با بیان اینکه صداهای برخی علیه مداخله حزب‌الله در سوریه بالا رفته است، عنوان داشت: چرا ما این صداها را در محکومیت داعش نمی‌شنویم؟ اگر ما در زمان و روشی مناسب در سوریه مداخله نکرده بودیم یقیناً داعش در حال حاضر در بیروت بود.
سیدحسن نصرالله همچنین اعلام کرد: حزب‌ا... لبنان برای جنگ با گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در عراق آمده است.
دبیرکل حزب‌ا... لبنان همچنین سؤالاتی را پیرامون نقش برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و منطقه در قبال رخدادها در عراق و طرفی که از رخدادهای عراق سود می‌برد، مطرح کرده و علامت سؤالی را در خصوص حقیقت موضع آمریکا ترسیم کرد.
وی در ادامه گفت: شاید شما از چیزی بدتان بیاید اما خیر شما در آن باشد، اطمینان داشته باشید که سحر بر ساحر و جادوگر خواهد شورید، زمانی که به کسی اجازه داده می‌شد به مقدسات دینی هتک حرمت کند یا آنها را تخریب کند، پایان یافته است.
دبیر کل حزب‌ا... لبنان همچنین بر لزوم انتخاب رئيس جمهور لبنان در سریعترین زمان ممکن و پایان دادن به خلا به وجود آمده تاکید کرد.
نصرالله عنوان داشت: همانطور که در روز آزادسازی لبنان گفتیم ما خواهان رئيس جمهوری نیستیم که از پشت به مقاومت خنجر بزند.
وی خرسندی خود را نسبت به اوضاع امنیتی داخلی مطرح کرده و گفت: این مسئله بدان معنا نیست که اوضاع 100 درصد به حالت طبیعی بازگشته است و باید همواره احتیاط پیشه کرد.
دبیرکل حزب‌ا... لبنان افزود: من به خدا سوگند می‌خورم که اگر امام(عج) در حال حاضر ظهور کنند در لبنان هزاران تن آماده هستند که برای ایشان شهید شوند.