رئیس ‌مرکز تجارت جهانی ایران:
80 درصد مشکلات کشور ناشی از سیاست‌های ‌اشتباه دولت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور با انتقاد از بی‌توجهی حسن روحانی به وعده‌های انتخاباتی‌اش اظهار داشت: پس از اینکه دولت یازدهم رسماً کار خود را آغاز کرد متأسفانه اخلاق و رفتار رئیس‌جمهور هم به یکباره عوض شد و بدبختانه مُنکر وعده‌های خود گردید و با همین فرمان و عملکرد غلط، با منتقدین سیاسی و اقتصادی درگیر شد!!
وی افزود: در نهایت چهار سال دولت یازدهم فقط با حرف و حرف و حرف به اتمام رسید و روزگار مردم در این چهار سال نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر و بدتر شد!
رئیس ‌مرکز تجارت جهانی ایران ادامه داد: آقای روحانی برای به دست گرفتن سکانِ دولتِ دوازدهم، مجدداً کاندیدای ریاست‌جمهوری شدند و متأسفانه این بار هم با توسل به سخنان خلاف واقع و شعارهای تند سیاسی و اقتصادی باز هم با احساسات مردم بازی کردند اما متأسفانه با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی به ایران و ایرانی نه تنها اوضاع کشور بهتر نشد بلکه هر وعده و شعاری که داده بودند، برعکس از آب درآمد و نهایتاً با سوءمدیریت خود، اَشک مردم را درآوردند!
سبزعلیپور اضافه کرد: امروز حدود شش سال از فرماندهی و ریاست‌جمهوری جناب آقای روحانی می‌گذرد و حاصل این فرماندهی و مدیریت ایشان و دولتمردان «تدبیر و امید» و آن هم چیزی بیش از «هیچ» نبوده است.
به گفته وی، دولت‌های یازدهم و دوازدهم تا به اینجای کار که با سوءمدیریت خود، کِشتی دولت و اقتصادِ ایران را به گِل نشانده و دائماً سعی بر این دارد تا عدم تعهد، سوء‌مدیریت، ناهماهنگی و عملکردهای غلطِ دولت در نابودی اقتصاد و کاهش سطح معیشت مردم و کوچک‌تر شدن سفره آنان را فقط و فقط به گردن تحریم‌ها و دولت آمریکا بیندازد و در همین راستا، جناب آقای روحانی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی طی سخنانی تأمل‌برانگیز اظهار داشته‌اند: مشکلات ما ناشی از فشار آمریکاست، پس کسی نباید به جای دولت آمریکا، دولت خدمتگزار را مورد سرزنش قرار دهد!
رئیس ‌مرکز تجارت جهانی ایران بیان کرد: همین آقای روحانی قبل از انتخابات سال 92 اعلام می‌کردند که: مردم ایران، آیا می‌دانید مشکل کار در کشورمان کجاست؟ ایشان دلیل مشکلات کشورمان را عدم مشورت، خودشیفتگی دولت مستقر، عدم استفاده از ابزارهای علمی، بی‌ثباتی‌ها و... اعلام می‌کردند.
سبزعلیپور ادامه داد: در همین جا بر خود واجب می‌دانم تا خدمت جناب آقای روحانی عرض کنم که حداکثر20 درصد مشکلات حال حاضر کشورمان علی‌الخصوص مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌ها و فشارهای دولت آمریکا می‌باشد و صد البته که بیش از 80 درصد مشکلات ما نشأت گرفته از عدم تعهد و سوء‌مدیریت دولتمران و غالباً حاصل سیاست‌های غلط دولت و عملکردهای نادرست شما می‌باشد، پس ذهن مردم را بیش از این مشوش نکید و به ملتمان آدرس غلط ندهید!
وی افزود: آقای روحانی با مردم روراست نیست و با ظاهری آراسته و کلامی شیوا متأسفانه می‌خواهد روز را شب و شب را روز جلوه دهد و بر همین اساس با آن چیزی که می‌گوید و می‌نماید و می‌نمایاند حدوداً 180 درجه فرق دارد.