کشف بالغ بر 3700 کیلوگرم مواد مخدر در 3 استان

 فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی یکهزار و 200 کیلوگرم تریاک که در نقاط کور ساحل دیلم مخفی شده بود با تلاش ماموران این فرماندهی کشف شد.
 سرتیپ ولی‌الله رضایی‌نژاد در جمع خبرنگاران افزود: در پی کسب خبری مبنی بر پنهان کردن مقدار قابل توجهی مواد مخدر در دیلم، ماموران دریابانی محل اختفای مواد مخدر را شناسایی و در بازرسی این مکان این میزان تریاک را کشف کردند.
وی گفت: در این عملیات یک نفر متهم دستگیر و تحویل مقام های قضایی شد.
همچنین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و 743 کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سرباز با سوداگران مرگ خبر داد. سرتیپ محمد قنبری در این باره اظهار داشت: با کسب خبری مبنی بر جابجایی محموله سنگین مواد افیونی توسط قاچاقچیان مسلح از مناطق مرزی به حوزه استحفاظی شهرستان سرباز ماموران مبارزه با مواد مخدر سرباز در این عملیات که با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان همراه بود موفق شدند ضمن شناسایی مسیر تردد قاچاقچیان با اجرای کمین در مسیر عبور آنان خودروهای حامل مواد مخدر را شناسایی و در یک درگیری مسلحانه آنان را زمین‌گیر کنند. وی با اشاره به دستگیری سه تن از سوداگران مرگ در این درگیری مسلحانه اظهار داشت: در پاکسازی منطقه یک تن و 720 کیلو تریاک، 21کیلو و 600 گرم هروئین و 2 کیلوگرم حشیش کشف شد.  فرمانده انتظامي غرب استان تهران هم از کشف 820 کیلوگرم ترياک و دستگیری 6 سوداگر مرگ خبر داد.سرتیپ «محسن خانچرلي» اظهار داشت: ماموران با پيگيري‌هاي شبانه‌روزي دریافتند فردی، محموله‌اي از مواد مخدر از همدستان خود در استان خوزستان تهيه کرده و به تازگي قصد انتقال آن به غرب استان تهران را دارد.
وي ادامه داد: ماموران مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران با تعقيب و مراقبت‌هاي شبانه روزي ، محل دپوي مواد مخدر را در یک گاراژ در شهرستان قدس شناسایی و در بازرسی از آن‌، 80 بسته مواد افیونی معادل 820 کیلوگرم تریاک کشف کردند. اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به توقيف 3 دستگاه خودرو سبک و سنگين از متهمان خاطرنشان کرد: در اين عمليات 6 سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی تحویل داده شدند.