مسئولان خواب‌زده و دشمنان بیدار(نکته)این در حالی است که این تشکیلات با عناوين مذهبي و ديني اقدام به فريب مردم مؤمن و خداجوي ميهنمان نموده و با سوء استفاده از باورهای عمیق مذهبی مردم متدین ایران؛ ضمن كاسبي مال و آبرو به نشر افكار ضاله و انحرافي خود مي‌پردازد. جمعیت موسوم به امام علی(ع) توسط شارمین میمندی‌نژاد تأسیس شده و توسط همسرش زهرا رحیمی خامنه به عنوان مدیرعامل گردانده می‌شود.
شارمين ميمندي نژاد فرزند محمدحسين ميمندي نژاد است كه از وابستگان دربار پهلوي بود و ضمن دوستي نزديك با ارتشبد فردوست از مواهب دفتر ويژه اطلاعات بهره مي‌برد و همچنين از رابطان انگلستان به حساب مي‌آمد. محمدحسين ميمندي نژاد پیش از انقلاب اسلامی به نشر افكار ضد دین و التقاطي خود در نشريه رنگين كمان می‌پرداخت و آشكارا ضمن توهین به مقدسات و ائمه معصومین(ع) وقایع تاریخی و مذهبی شیعیان نظیر واقعه غدير را زیر سؤال می‌برد. این ویژگی میمندی‌نژاد و نشریه تحت مدیریتش تا جایی خشم توده‌هاي مردمي را برانگيخت كه حتي ساواک هم علیرغم ارتباطات گسترده با میمندی‌نژاد نتوانست مقاومت كند و مجله رنگين را توقیف کرد.
اکنون شارمين نيز که همين تفكرات التقاطي را از پدر خود به ارث برده با تفسيرهاي عجیب و غریب از آيات قرآن به تحریف احکام الهی و انكار رویدادهای تاریخ تشیع نظیر شهادت حضرت زهرا(س) می‌پردازد. او در ادامه راه پدرش به تحقير و توهين به شخصيتهاي ملي و شخصيتهاي مطرح جهان اسلام پرداخته و با ركيك ترين الفاظ آنها را خطاب قرار مي دهد. توهين به امام(ره)، سران قوا، انقلاب اسلامی مردم ایران، شهداي ٨ سال دفاع مقدس و ساير ارزشهاي انقلابي با زننده ترين الفاظ تنها گوشه‌ای از ترشحات قلمی و گفتاری وی است که حاكي از شخصيت عصبي و پرخاشگر اوست.
اما ماجرای این تشکیلات و مؤسس آن وقتی جالب می‌شود که بدانیم شارمین میمندی‌نژاد مدعی است روح امیرالمؤمنین(ع) (و یا جلوه‌ای از روح ایشان) در کالبد او حلول کرده است و وجود او را سراسر درد برای کودکان و یتیمان کرده و از همین رو نام تشکیلات خود را جمعیت امام علی(ع) گذاشته است! شارمین تا کنون بارها در جلسات عمومی و خصوصی ادعای مشاهده امیرالمؤمنین(ع) را در همان جلسات کرده و خود را به عنوان رابط آن حضرت با مردم و اعضای تشکیلاتش می‌نمایاند! از برخی رفتار و گفتار شخصی شارمین به نظر می‌رسد که او براي جذب الهامات شيطاني از توهين به مقدسات اسلامي هيچ ابايي ندارد.
مجموع اين احوال و اقوال در خوشبینانه‌ترین حالت نشان از شكل گيري فرقه‌اي ضاله با محوريت شارمين ميمندي‌نژاد را دارد كه با نامگذاري هاي مذهبي و اسلامي براي اقدامات تشکیلاتی خود، به قلب و واژگون كردن مفاهيم و عناوين و عبارات اسلامي مي‌پردازد.
میمندی‌نژاد ضمن فريفتن برخی از توده‌های مردمی از رهگذر اقدامات عام المنفعه و اصطلاحا خیرخواهانه به دنبال دستیابی به مرجعیتی نخبگانی در فضای اجتماعی-سیاسی ایران برای خود و تشکیلات تحت مدیریتش است. بر مبنای این شواهد فعالیت‌های او نه تنها اقداماتی خداخواهانه برای رسیدگی به درد و رنج مردم مستضعف نیست بلکه فعالیتی حساب شده برای شکل‌دهی به افکار و تغییر جهت باورهای مذهبی مردم است. گفتنی است تشکیلات موسوم به جمعیت امام علی(ع) از طرف دیگر به بازويي براي اعمال قدرت سازمانهاي به اصطلاح جهاني نظير سازمان ملل و يونسكو در داخل ايران تبدیل شده است تا آنجا که از طرف شورای امور اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل به این تشکیلات مقام مشاوره‌ای اعطا می‌شود. تنها به عنوان مثالی کوچک از این اتفاق قابل ذکر است که مدتها پيش از مطرح شدن و پذيرش برنامه آموزشي ٢٠٣٠ توسط دولت؛ این جمعیت اقدام به برگزاري كلاس‌هاي آموزش جنسي منطبق بر همان آموزه‌های طرح 2030 در ميان كودكان و نوجوانان مناطق جنوب تهران به بهانه کمک به كودكان آسیب‌پذیر، مي‌كرد.
اما تأسف‌آور این است که شارمین میمندی‌نژاد هزینه بسیاری از اقدامات خود را از طریق حمایت‌های مادی و معنوی نهادهاي دولتي و حكومتي تأمین می‌کند و به اسم خدمت به محرومان و مستضعفان تشكيلاتي گسترده براي خود به وجود آورده و به شبكه‌سازي وسيعي در شهرها و شهرستانهاي كشور دست زده است. حال باید این سؤال را از افراد و نهادهای مسئول پرسید که علیرغم فعالیت‌های طولانی مدت این تشکیلات و علیرغم برخوردهای مقطعی در برخی سالها با گردانندگان این جمعیت چرا همچنان این افراد اعتقادات مردم را به بازی گرفته و آزادانه به دنبال رسیدن به اهداف منحرف و شوم خود هستند؟ چرا شخصی با سابقه خانوادگی شارمین میمندی‌نژاد و سابقه انحراف فکری و عملی خود و خانواده‌اش مورد غفلت سازمان‌های نظارتی قرار گرفته و از صدا و سیما گرفته تا شهرداری و سایر نهادهای دولتی در خدمت او و اهدافش قرار می‌گیرند؟! آیا صرف اقدامات به ظاهر خیرخواهانه و عام‌المنفعه کافی است تا عرصه را برای حضور چنین افرادی باز کنیم؟! در این صورت بسیاری از مسیونرهای فعال در دوره قاجار و پهلوی که وابسته به تشکیلات نظامی و اطلاعاتی کشورهای غربی بودند را نیز باید به عنوان چهره ملی معرفی کنیم و برایشان تندیس بسازیم!
علی حیدری