جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۰
کد خبر: ۹۴۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان:
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن در سال آینده، گفت: مسئولان در حوزه مسکن فقط گفتار درمانی می‌کنند.فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص آینده بازار مسکن، اظهار کرد: اگر شاخص‌هایی را کنار هم بگذاریم افزایش قیمت مسکن را به چند دلیل خواهیم داشت؛ یکی این که نهاده‌های تولیدی به واسطه افزایش نرخ ارز گران شده است. مصالح ساختمانی طی یکی دو سال اخیر گران شده، علاوه بر این که عوارضی که سازنده به دستگاه‌های خدمات‌رسانی پرداخت می‌کرد به شدت افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تولید مسکن متناسب با نیاز جامعه نبوده و کاهش صدور پروانه ساختمانی داشته‌ایم. تولیدکنندگان مسکن در بدترین شرایط از سال 90 به این سو قرار داشته‌اند.
وی بیان کرد: وقتی تولیدکننده مورد حمایت قرار نگیرد از چرخه خارج می‌شود و تا دوباره برگردد زمانبر است. این موارد روی بازار مسکن تأثیرگذار است.
پورحاجت یادآور شد: سه سال است که کانون سراسری انبوه‌سازان به نیابت از بخش خصوصی مشکلات را اعلام کرده است، خسته شده‌ایم از بس که گفتیم مثلاً قانون پیش فروش ایراد دارد. در پاسخ به این دغدغه ما همه می‌آیند و فقط گفتاردرمانی می‌کنند و می‌گویند «می‌دانیم این قانون ایراد دارد.»
وی تأکید کرد: اگر این قانون ایراد دارد باید اصلاح شود. انبوه‌سازان نظر کارشناسی در این رابطه داده‌اند اما جواب کارشناسی را نگرفته‌ایم.
وی با بیان این که با بخشنامه خلق‌الساعه کمر تولید در حوزه مسکن، صنعت و... شکسته خواهد شد، افزود: مشکلات و موانع باید اصلاح شود و از بین برود، ما حرف کارشناسی می‌زنیم و می‌گوییم براساس منطق تصمیم‌گیری شود.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با تصریح براینکه «تا الآن اتفاق مثبتی را در بخش مسکن مشاهده نکرده‌ایم»، گفت: همه صحبت می‌کنند اما پای عمل که می‌رسد آثار مثبتی را در این حوزه نمی‌بینیم.نام:
ایمیل:
* نظر: