دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
کد خبر: ۹۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
معاون درمان وزارت بهداشت:
معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح جزییاتی از علت فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آقای هاشمی زمینه بیماری قلبی داشتند.

 

به گزارش مهر، محمد آقاجانی روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح جزییات علت فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: ایشان روز  یکشنبه بطور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی می‌شوند که به دنبال آن بلافاصله به نزدیک‌ترین بیمارستان که شهدای تجریش باشد، منتقل می‌شوند.
آقاجانی با اعلام اینکه این مشکل راس ساعت 18 برای آقای هاشمی رفسنجانی رخ داده بود، گفت: بلافاصله در بیمارستان شهدای تجریش اقدامات درمانی توسط متخصص قلب، بیهوشی، طب اورژانس و پرستاران زبده آغاز می‌شود که این اقدامات شامل عملیاتی احیا، ماساژ قلبی، تنفس مصنوعی و تزریق دارو برای برگشت ضربان عادی قلب بود.
وی با اعلام اینکه عملیات احیا به مدت ۹۰ دقیقه ادامه داشت، افزود: متاسفانه هیچ کدام از اقدامات درمانی موثر نبود و ایشان ساعت  19:30 یکشنبه ‌دار‌فانی را وداع گفتند.
معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا ایشان  پیش از این زمینه بیماری قلبی داشتند یا خیر، گفت: ایشان زمینه بیماری قلبی داشتند و در سنوات گذشته به طور مرتب توسط پزشکان و اطبای معتمد چک می‌شدند.وی در خصوص اینکه آخرین چکاپ آقای هاشمی رفسنجانی چه موقع بوده است، گفت: چون من در تیم درمانی حضور نداشتم باید این سوال را از اطبای معتمد ایشان پرسید.
آقاجانی با تاکید بر اینکه تمام اقدامات درمانی بطور کامل در بیمارستان شهدای تجریش انجام شده است، افزود: اگر در مرکز دیگری هم بودند اقداماتی غیر از آنچه برای ایشان انجام شده بود نمی‌توانست انجام شود و وقتی وقفه کامل قلبی رخ می‌دهد معمولا اقدامات درمانی موثر نمی‌افتد.
معاون درمان وزارت بهداشت در مورد تیم همراه پزشکی ایشان گفت: آقای هاشمی رفسنجانی فقط در سفرهای شهرستان تیم پزشکی همراه داشتند.
در همین حال وزیر بهداشت نیز در حاشیه حضور هیئت دولت در جماران، با بیان اینکه پرونده‌ای در خصوص رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کار نیست، گفت: جای هیچ‌گونه شبهه‌ای نبوده و دلایل فوت کاملا واضح است.
قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: آقای هاشمی خودشان علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی همراه نداشت، البته اگر تیم پزشکی هم همراه ایشان بود نمی‌توانستند کاری کنند چرا که ایشان دچار سکته و ایست قلبی شده بود.نام:
ایمیل:
* نظر: