جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
کد خبر: ۹۴۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران:
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: شهر را با 1500 دوربین نظارت تصویری کنترل می‌کنیم و 332 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت نیز در بزرگراه‌ها نصب شده است.


به گزارش فارس، «ایلوش وزیری» در بازدید اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران، گفت: از سال 1370 ساختمان معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران مراحل ساختش آغاز شد و در حال حاضر این ساختمان در برابر زلزله 9 ریشتری نیز مقاوم است.
وی افزود: در مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران شهر را با 1500 دوربین نظارت تصویری کنترل می‌کنیم و 332 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در بزرگراه‌ها نصب شده است.
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه 1480 کیلومتر فیبر نوری در کنترل ترافیک تهران استفاده شده است، گفت: 75 درصد معابر بزرگراهی و 65 درصد شریان‌ها با نظارت دوربین را تحت پوشش قرار داده‌‌ایم.
وزیری افزود: 489 تقاطع با چراغ هوشمند کنترل می‌شود و 1317 چراغ هوشمند چشمک‌زن برقی نیز در سطح معابر نصب شده و در مجموع 5045 چراغ در تهران فعال است.
وی با تأکید بر اینکه 332 سامانه دوربین سرعت غیرمجاز در چهار محور شهر تهران فعال است،‌ گفت: تا پایان سال دوربین‌های ثبت تخلف در کندروی آزادگان نیز نصب می‌شود.
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران افزود: 193 سامانه عبور از چراغ قرمز در شهر تهران فعال است. محدوده زوج و فرد را با 176 سامانه کنترل می‌کنیم و 219 سامانه نیز طرح ترافیک را به صورت هوشمند کنترل می‌کند.
وزیری بیان داشت: تعداد افرادی که وارد محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد می‌شوند 20 درصد است که متشکل از خودروهای اورژانس و آتش‌نشانی نیز است.
وی افزود: بعضی‌ از افراد درخواست جابه‌جایی دوربین‌ها را دارند که با توجه به اینکه نصب دوربین‌ها براساس مصوبه شورای عالی ترافیک است امکان جابه‌جایی دوربین‌ها نیست.
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اگر ماشینی بیشتر از یک ساعت در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد باشد، سامانه برای هر ساعت اضافه کار جریمه اضافه می‌کند.
وزیری خاطرنشان کرد: بعضی‌ها دوربین‌های سطح شهر را شناسایی کردند و با نصب چسب و ریموت به دنبال آن هستند که تخلف خود را از دید پلیس مخفی کنند، ولی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته می‌توان نسبت به شناسایی این پلاک‌ها اقدام کرد.
وی یادآور شد: سامانه پیامکی تخلفات در مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران فعال است و نسبت به اعلام ثبت تخلفات اقدام می‌شود.
رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه با پلیس راهور تهران همکاری خوبی دارید،‌ گفت: تمامی دوربین‌های ثبت تخلفات تهران کاملاً فعال است.نام:
ایمیل:
* نظر: