يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
کد خبر: ۹۴۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
در موصل
نیروهای مسلح عراق در پیشروی‌های زمینی و حملات دقیق هوایی خود در موصل، حدود 120 تروریست از جمله معاون ارشد «ابوبکر بغدادی» را به هلاکت رساندند.
نیروی زمینی ارتش عراق دیروز و دوشنبه موفق شدند وارد محله‌های «البرید و رفاق» و «سکر و بلدیات» موصل شوند و خطوط دفاعی تروریست‌ها را در هم بکوبند. در این عملیات 36 تروریست داعش کشته و یا زخمی شدند.
علاوه بر دو محله فوق، محله‌ها و مناطق «الوحده»، «المزارع»، «سومر»، «فلسطین» و جنوب شهر «تل‌عفر» (در خارج از موصل) نیز شاهد درگیری میان ارتش و بسیج مردمی از یک طرف و تروریست‌های داعش از طرف دیگر بود. شمار تلفات داعش در این حملات بیش از 20 نفر و زخمی‌ها هم دست کم 30 تن گزارش شده است.
از موصل همچنین خبر رسیده، جنگنده‌های عراقی طی حملات هوایی جداگانه به مواضع داعش در استان نینوا، 93 عضو داعش را کشتند.
براساس اطلاعیه نیروی هوایی عراق، 48 تروریست هم در محله «سومر» واقع در ساحل شرقی رود «فرات» و 45 تروریست نیز در دو محله «البوسیف» و «الزکاطه» واقع در محور غربی رود فرات در موصل به هلاکت رسیدند. هم اکنون بیش از 80 درصد بخش شرقی موصل تحت کنترل نیروهای دولتی قرار دارد و احتمالاً طی ماه‌های آینده کل این بخش از لوث عناصر داعش پاکسازی خواهد شد.
واحد اطلاعاتی ارتش عراق نیز اعلام کرده، جنگنده‌های ارتش عراق طی عملیاتی دقیق، محلی را در منطقه کشاورزی «الاصلاح» بمباران کردند که هلاکت پنج سرکرده داعش از جمله معاون «ابوبکر بغدادی» را به دنبال داشت. براساس گزارش ایسنا، «عبدالواحد خضیر سایر الجوعان» نام معاون بغدادی بود که در این حمله به هلاکت رسید.
اما، تروریست‌های داعش که در مقابل پیشروی‌های ارتش کم آورده‌اند و نمی‌توانند مقاومت کنند، آب آشامیدنی 30 محله آزاد شده در شرق موصل را قطع کردند!در مناطق مختلف بغداد هم تروریست‌های داعش سه بمب منفجر کردند که شهادت دو نفر و جراحت هفت تن دیگر را در پی داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: