دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
کد خبر: ۸۱۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
رئیس سازمان حج و زیارت:
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: اعزام‌های آزاد به حج شایعه است و مردم برای سفر به سرزمین وحی فریب این وعده‌ها را نخورند.


به گزارش  خبرگزاری فارس، سعید اوحدی گفت: اگر تبلیغاتی مبنی بر اعزام‌های آزاد بر وجود دارد، توصیه می‌کنیم مردم به دلیل علاقه‌ای که به زیارت دارند، به دنبال این وعده‌های اغوا کننده و وعده‌های خالی از واقعیت این مؤسسات نروند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اشرافی که به موضوع دارم تأکید می‌کنم که اعزام های آزاد بر حج کار سخت و شاید غیرممکن است.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در سال‌های گذشته حتی دیپلمات‌های ما که دارای گذرنامه ایرانی هستند امکان سفر از کشور محل مأموریت خود در خارج کشور به مناسک حج را نداشتند.
اوحدی با تأکید بر شایعه بودن موضوع آزادبرها، تصریح کرد: ویزای عربستان سعودی الکترونیکی است و در این قالب اصلاً امکان گرفتن ویزا از کشور ثالث وجود ندارد زیرا درگاهی که باز می‌شود خاص آن کشور است.
وی ابراز داشت: در همه جای جهان عرف است که وقتی کشوری حاضر نیست کمترین امکانات و تضمینی را در خصوص تأمین امنیت حتی در حد یک جمله بدهد، دولت‌ها و وزارت امور خارجه به اتباع خود توصیه می‌کنند که به کشور مورد نظر سفر نکنند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: همین چند روز پیش نیز  دولت آمریکا طی بیانیه‌ای از اتباع آمریکایی خواست به دلیل وجود تهدید امنیتی به جده عربستان سفر نکنند.
اوحدی همچنین در واکنش به ادعای اعزام ارزان قیمت به عتبات عالیات از سوی برخی دفاتر، گفت: برخی از این دفاتر خود را تحت نظارت سازمان حج و زیارت اعلام می‌کنند که این ادعا صحت ندارد.
وی تأکید کرد: بیش از 20 نفر از زائرانی که با کاروان‌های غیرمجاز به کربلا مشرف شدند به دلیل انجام نشدن تعهدات کاروان برایشان مشکل پیش آمده است و هم‌اکنون در زندان‌های عراق به‌سر می‌برند.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: با کمک نیروی انتظامی و قوه قضائیه با این دفاتر غیرمجاز برخورد می‌شود.نام:
ایمیل:
* نظر: