پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۴
کد خبر: ۶۵۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۰
آیت‌الله مکارم‌شیرازی تأکید کرد
استاد درس خارج حوزه با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نباید برای تبلیغ فقط به منبر اکتفا کرد و ضروری است که از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت، گفت: برنامه‌های عزاداری نیز یکی از بهترین انواع تبلیغ دین است.


به گزارش خبرگزاری رسا، این مرجع تقلید در نخستین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه ابراز داشت: یکی از مسائلی که اخیرا معمول شده است قرائت یک صفحه از قرآن کریم همراه با ترجمه بعد از اقامه نماز در مساجد است و باید چنین حرکتی تشویق شود.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نباید برای تبلیغ فقط به منبر اکتفا کرد و ضروری است که از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت، تصریح کرد: برنامه‌های عزاداری نیز یکی از بهترین انواع تبلیغ دین است.
آیت‌الله مکارم ‌شیرازی با اشاره به اینکه باید بر کتب درسی مدارس از سوی حوزه نظارت شود، اظهار داشت: باید این کتب مبلغ اسلام، تقوا و عقاید و احکام باشد.
استاد درس خارج حوزه بیان کرد: حوزه علمیه نباید از کتاب‌های دبستان، دبیرستان و دانشگاه غافل شود، همچنین حضور حوزه در صداوسیما کافی نیست و باید در این زمینه مطالبه کرد.
وی ضرورت توجه به کار تبلیغی در همه عرصه‌ها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: باید حوزه‌های علمیه بر محتوای فیلم‌ها و رسانه‌های مکتوب نظارت داشته باشند.
آیت‌الله مکارم ‌شیرازی ادامه داد: تشویق به مطالعه از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و نباید شاهد پایین بودن سرانه مطالعه در کشور باشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: