پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
کد خبر: ۶۱۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران:
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران گفت: در آینده نزدیک 4/7 میلیون دانش‌آموخته وارد بازار کار خواهند شد که باید در حوزه مهارتی تقویت شوندبه گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا خانپور مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان تهران دیروز در نشست خبری که به منظور برگزاری نخستین سمینار کاربردی به سوی جهانی شدن و چالش‌های پساتحریم تنظیم شده بود، اظهار داشت: مباحث مختلف کسب و کار و کارآفرینی در اولین سمینار کاربردی به سوی جهانی شدن دنبال خواهد شد.
وی افزود: هم‌اکنون 4/7میلیون دانش‌آموخته در کشور حضور دارند که در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود آنها به بازار کار خواهیم بود، در حالی که هنوز در حوزه مهارتی به سطح آمادگی نرسیده‌اند.
خانپور با بیان اینکه یک پنجم افراد مراجعه‌کننده به کاریابی‌های سراسر کشور را فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند افزود: به طور میانگین از هر 500 نفر جویای کار 100 نفر را دانش‌آموختگان دانشگاهی تشکیل می‌دهند و شاید آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان بیش از اینها باشد که فعلا در این باره بررسی انجام نشده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با تاکید بر اینکه با حمایت بخش خصوصی واحدهای صنعتی در حوزه برندسازی و فروش محصولات تقویت خواهند شد، گفت: در مورد سمیناری که در آینده برگزار می‌شود، روش‌های جدید اجرایی در رابطه با رشد و یادگیری در سازمان‌ها و بهبود فرآیندهای کسب و کار ارائه خواهد شد.
خانپور درباره شرایط پس از تحریم و همچنین تاثیر اجرای تفاهم نامه موسوم به برجام در اقتصاد ایران اظهار کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه شاهد حضور سران کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی ایران هستیم و این موضوع انگیزه‌های زیادی را برای فعال کردن مردم در اقتصاد ایجاد می‌کند و نیروهای غیرفعال هم به دنبال ورود مجدد به بازار پرسود اقتصاد ایران خواهند بود.
وی افزود: امیدوارم طبق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با ارائه مباحث تخصصی و آموزشی واحدهای بزرگ صنعتی در سطح جهانی معرفی و زمینه رونق اقتصادی آنها فراهم شود و علاوه بر این معرفی برندهای برتر در کنار معرفی جوانان دارای پتانسیل کار به واحدهای تولیدی از دیگر اهداف خواهد بود.
خانپور در پایان تاکید کرد: با پیگیری مشکلات فارغ‌التحصیلان و افزایش مهارت‌آموزی در سراسر کشور و آموزش فرهنگ آچار به دستی شاهد کاهش آمار بیکاری در این قشر فرهیخته جامعه باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: