جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
کد خبر: ۴۹۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۹
هشدار فرمانده نیروی انتظامی:
سردار اشتری با بیان اینکه باید با کشف حجاب زنان در داخل خودروها برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است و پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی‌دهد.


به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نشست فصلی روسای پلیس تهران بزرگ ضمن تبریک عید سعید فطر اظهارداشت: یکی از برکات این ماه، آمرزش گناهان است، در رحمت الهی به روی همه بندگان خدا باز است.
وی خطاب به رؤسای پلیس تهران گفت: امروز اگر مردم ما در کشور احساس امنیت دارند و در امنیت بسیار خوبی به سر می‌برند به جهت مجاهدت ایثارگران و شهیدان، تدابیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و همت شما عزیزان است.
امنیت کشور مثال‌زدنی است
سردار اشتری با بیان اینکه امنیت کشور مثال‌زدنی است، گفت: هنگامی که صحبت از امنیت خوب در کشور می‌شود، برخی با گلایه آن را زیر سوال برده و سرقت‌هایی که رخ می‌دهد را عنوان می‌کنند در حالی که آنچه که در احساس امنیت موثر می‌باشد این است که مردم ما امنیت جانی و مالی دارند.
فرمانده ناجا با اشاره به حوادث کشورهای پیرامونی، ادامه داد: مردم این کشورها برای زنده ماندن، روز خود را شب می‌کنند نه برای زندگی کردن، استکبار جهانی به دنبال این است که آرامش را از مردم ما بگیرد اما با همت و همدلی شما و مردم عزیز کشورمان، آنها موفق نخواهند شد؛ باید همیشه با در نظر گرفتن بدترین حالت، آمادگی لازم را برای پیشگیری و خنثی کردن توطئه‌ها داشته باشیم.
وی سال 94 را سالی حساس و مهم عنوان کرد و با اشاره به انتخابات پیش‌رو و نیز موضوعات اقتصادی در کشور، افزود: علاوه بر آن، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری و جریانات سلفی در حاشیه مرزها و کشورهای همجوار، امنیت کشورمان را تهدید می‌کنند و دشمنان درصدد هستند تا از این طریق ناامنی را به داخل کشور بکشانند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: لطف خداوند شامل حال ما شد و با هوشیاری مرزبانان غیور، سه نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش‌الظلم دستگیر شدند، هرچه بازجویی‌ها بیشتر می‌شود، اهداف شوم آنان به منظور ایجاد ناامنی کشورمان مشخص‌تر می‌شود.
فرمانده ناجا با بیان اینکه موضوعات امنیتی، یکی دیگر از اولویت‌های مهم برنامه ما در سال جاری به شمار می‌آید، تصریح کرد: دشمنان قصد تحرکاتی در داخل کشور دارند که باید هوشیار و آگاه باشیم؛ بایستی علاوه بر آمادگی کامل، در همه حوزه‌ها، پیش‌دستانه وارد شده و با اشراف اطلاعاتی، پیش‌بینی و پیشگیری کنیم.
واکنش به فراخوان‌های مجازی
سردار اشتری به فراخوان برخی موضوعات نظیر مراسم‌ها، سالگردها و میتینگ‌ها در شبکه‌های فضای مجازی و نیز سطح کشور اشاره کرد و گفت: اگر اقدامی در این زمینه انجام نشود به معضل تبدیل می شود لذا باید پلیس در این رابطه آمادگی کامل داشته باشد.
وی، خنثی کردن قائله مهاباد را یکی از اقدامات خوب نیروی انتظامی توصیف کرد.
فرمانده ناجا به مخالفت برخی با اقدامات ناجا اشاره کرد و گفت: ما با کسی جنگ نداریم و اهل گفت‌وگو هستیم البته آن‌جا که پای ماموریت‌هایمان در میان است، قطعاً می‌ایستیم.
حضور زنان در ورزشگاه حواشی زیادی دارد
سردار اشتری به موضوع حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: پلیس مخالف شادی نیست، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها حواشی زیادی دارد که در صورت بروز حادثه‌ای، خانواده‌ها از پلیس شاکی می‌شوند که چرا دخالتی نکرده که برای فرزندان و ناموس آنها این اتفاق رخ دهد؛ هر حرکتی که باعث بی‌نظمی و بی‌قانونی شود پلیس موظف است طبق قانون وظایفش را انجام دهد و آن مراسم، تجمع و فراخوان را البته با روی گشاده مدیریت کند.
وی به اهمیت سال 94 در همه حوزه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمنان به دنبال کشته‌سازی هستند همین که از موضوع فوت فردی در بازداشتگاه مطلع می‌شوند چنان بسترسازی می‌کنند که گویا سالیان سال است وی را می‌شناسند.
فرمانده ناجا بر اهمیت نظارت بر کلانتری‌ها تاکید کرد و خطاب به فرماندهان و روسای پلیس پایتخت، گفت: نظارت‌هایمان باید به صورت دقیق، مستمر، محسوس و غیرمحسوس از زیر مجموعه‌ها صورت بگیرد، سلامت و اعتبار ما به همین بازرسی‌ها است.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است به توصیه‌ها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نیز توقعات ایشان از این نیرو اشاره کرد و افزود: خدا را شکر که مورد اعتماد رهبری هستیم.
سردار اشتری ادامه داد: این مسئولیتی که برعهده داریم، امانتی است که به ما سپرده شده است ما مامور معذور نیستیم، بلکه مامور و مسئول هستیم.
سردار اشتری به موضوع سلامت کارکنان و قرارگاه جهادی صیانت تاکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب فرماندهی این نیرو بر بحث صیانت و معیشت کارکنان تاکید کردند که در این زمینه برنامه‌هایی داریم؛ با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور درصدد هستیم در زمینه ارتقای وضعیت معیشتی کارکنان اقداماتی انجام شود و در این رابطه گام‌های خوبی برداشته شده است.
رئیس پلیس کشور با اعلام اینکه اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اخلاقی همچنان در اولویت برنامه‌های ما در سراسر کشور است، گفت: متاسفانه عده‌ای به دلیل ناهنجاری‌های فرهنگی به این موضوعات دامن می‌زنند که پلیس وظیفه دارد با این موارد برخورد کند؛ ما وظیفه داریم از ارزش‌های انقلاب پاسداری و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه باید با کشف حجاب خانم‌ها در داخل خودروها برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است، پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی‌دهد.
وی به موضوع معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: همانگونه که قبلاً گفتم، اعلام می‌کنیم در صورت آماده بودن کمپ‌ها ظرف مدت ده روز معتادان را جمع‌آوری می‌کنیم.
سردار اشتری، خرده‌فروشان مواد مخدر و سرقت را از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم عنوان کرد و افزود: باید با آنچه که موجبات ناراحتی و نگرانی مردم را فراهم می‌کند نظیر این جرایم برخورد شود؛ حدود 50 درصد سارقان خرد دستگیر شده، معتاد هستند و بخش اعظم آنها شغل ندارند.
وی با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید در سرلوحه کار قرار گیرد، تصریح کرد: پلیس با کسی که در مقابل قانون می‌ایستد به شدت برخورد می‌کند و در این رابطه هیچ‌گونه اغماضی ندارد اما در نقطه مقابل باید با مردم با رافت و عدالت برخورد کنیم.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: باید مردم احساس امنیت و آرامش کنند و این را برای خود تکلیف می‌دانیم،خدا را شاکریم که در این لباس هستیم، خدمت به مردم و برقراری امنیت کشور بهترین عبادت است؛ امروز افتخار پوشیدن لباس مقدس سربازی و خدمتگزاری بی‌منت برای مردم را داریم.نام:
ایمیل:
* نظر: