چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۲
کد خبر: ۴۹۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۹
رئیس کل سازمان امور مالیاتی به انتقادهای اصناف درباره ارقام جدید مالیاتی واکنش نشان داد.


علی عسگری در حاشیه اولین جلسه عمومی اعضای ستاد برنامه و شوراهای برنامه‌ریزی برنامه ششم گفت: مشکلی که برای دریافت مالیات اصناف در سال جاری وجود دارد، همزمانی آخر تیر ماه با عید فطر است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: از 5 میلیون مودی مالیاتی تا بعدازظهر دوشنبه، 2 میلیون و 31 هزار مودی اظهارنامه‌های مالیاتی خود را ارائه داده‌اند.
وی ادامه داد: البته مقرر شده تا روز پنجشنبه و جمعه ادارات مالیاتی نسبت به تحویل اظهارنامه‌های مالیاتی اقدام کنند و در صورتی که عید فطر روز شنبه باشد، از روز یکشنبه نیز مجدداً اظهارنامه‌های مالیاتی تحویل گرفته خواهد شد.
عسگری در خصوص تسویه‌حساب مؤدیان مالیاتی در سال گذشته اظهار داشت: بیش از 90 درصد مودیان و بیش از 85 درصد شرکت‌ها، برگ تشخیص دریافت کرده‌اند. براساس تجربه سال‌های گذشته، اکثر مودیان در روزهای پایانی اقدام به اظهارنامه مالیاتی می‌کنند و در صورتی که در طول سال این اقدامات انجام شود، منجر به تأخیر در امور نخواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد درباره گلایه اصناف از میزان مبالغ در نظر گرفته شده مالیاتی در شرایط رکود گفت: رکود تعریفی دارد. وقتی گفته می‌شود رشد اقتصادی کشور 3 درصد افزایش یافته، در این صورت رکود تعریفی ندارد. سال گذشته یک تریلیارد ریال گردش مالی در کشور صورت گرفته و این توسط همین اصناف عملیاتی شده است که گردش فعالیت مالی را به جریان انداخته‌اند.
وی افزود: ممکن است اصناف انتظار دیگری داشته باشند ولی ما به میزان گردش مالی نگاه می‌کنیم و اگر شرایط ایده‌آل را در نظر بگیریم، رکودی که از سوی آنان اظهار می‌شود، با توجه به مالیات دریافتی عددی به حساب نمی‌آید.


نام:
ایمیل:
* نظر: