سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
کد خبر: ۲۶۸۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۵
سفیر ایران در سازمان ملل از عملکرد شورای امنیت در خصوص وضع تحریم علیه کشور‌ها و دخالت در وظایف دیگر نهادهای ملل متحد انتقاد کرد.


حسین دهقانی، سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک به نمایندگی از اعضای جنبش عدم تعهد با ایراد سخنرانی در نشست کمیته حقوقی مجمع عمومی سازمان ملل بر لزوم تقویت هر چه بیشتر نقش این سازمان، کارآمد کردن نهادهای اصلی و توجه ویژه به نقش و قدرت اجرایی مجمع عمومی سازمان ملل متحد از جمله در زمینه مسائل مربوط به صلح و امنیت بین‌المللی تاکید کرد.
دهقانی همچنین تحریم‌های تحمیلی شورای امنیت علیه کشور‌ها را یکی از دغدغه‌های جدی اعضای جنبش عدم تعهد برشمرد و ضمن اشاره به دخالت‌های شورای امنیت در وظایف و اختیارات مجمع عمومی و شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد، از شورای امنیت بخاطر پرداختن به مسائلی خارج از حوزه وظایف خود و علاوه بر آن ورود به حیطه تعیین مصادیق و تعاریف که حوزه عملکرد و اختیارات مجمع عمومی است انتقاد نمود.
به گزارش ایسنا، سفیرایران در سازمان ملل در ادامه اظهار داشت: اهداف تحریم‌‌ها نباید تنبیه و یا مجازات مردم باشد و اهداف مربوطه باید به روشنی و براساس مبانی حقوقی و آن هم در یک فرجه زمانی مشخص تعریف شود و با حصول اهداف مورد نظر، تحریم‌های وضع شده برداشته شوند.نام:
ایمیل:
* نظر: