يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
کد خبر: ۲۱۴۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸
مدیرعامل توانیر از آغاز جمع‌آوری یک میلیون کولر گازی فرسوده با هدف کاهش مصرف برق خبر داد.محمدحسین متولی‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با ‌اشاره به کندی جایگزینی کولرهای گازی در کشور گفت: جایگزینی کولرهای گازی یکی از کارهای ضروری است که باید انجام شود و همواره یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است.
او ادامه داد: سیاست کشور بر این بود که این کولرها در حد استاندارد در داخل کشور تولید شوند، اما کولر‌های ساخته شده از نظر فنی نتوانستند استاندارد‌های لازم را کسب کنند، بنابراین اجرای طرح با کندی همراه شد.
مدیرعامل توانیر اضافه کرد: طرح تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده در مناطق هدف از اوایل امسال آغاز شده و اکنون با برطرف شدن ‌اشکالات فنی و اخذ استاندارد لازم اجرای کار بار دیگر در دستور کار قرار گرفته است.
او افزود: در حال حاضر حدود ۴ میلیون کولر گازی فرسوده هدف‌گذاری شده تا در این طرح جایگزین شوند که در مرحله نخست یک میلیون کولر گازی فرسوده جایگزین خواهد شد.
مدیرعامل توانیر بیان کرد: مردم در اجرای این طرح ۳۰ درصد مبلغ مورد نیاز را پرداخت خواهند کرد و بقیه آن از سوی دولت تامین خواهد شد.
متولی‌زاده هدف از اجرای این طرح را کاهش مصرف برق دانست و افزود: کولر‌های فرسوده مصرف بالایی دارند که اجرای این طرح کمک خواهد کرد مصرف برق به نحو چشمگیری کاهش یابد.
گفتنی است میزان مصرف برق کولرهای گازی حدود پنج برابر بیش از کولرهای آبی است و دراین میان میزان مصرف برق کولرهای گازی دست دوم (فرسوده) بین سه تا چهار برابر بیشتر از کولرهایی است که به صورت نو خریداری و نصب می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: