چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳
کد خبر: ۲۱۲۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
توسط سفیر روسیه در ایران به ولایتی تقدیم شد
سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام ولادیمیر پوتین در پاسخ پیام مقام معظم رهبری که توسط رئیس ‌مجلس ارائه شد را تقدیم کرد.لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ پیام رهبر معظم انقلاب که توسط محمدباقر قالیباف رئیس‌مجلس شورای اسلامی ارائه شد را تقدیم کرد.
ولایتی در ابتدای این دیدار، روسیه و ایران را دوستانی مهم و همسایه‌های پایدار خواند و قدمت همکاری‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و روابط استراتژیک بین دو کشور را عامل مهم استمرار مناسبات راهبردی دو کشور در حوزه‌های گوناگون دانست.
ولایتی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه راهبردی با حفظ احترام متقابل است.
مشاور رهبر معظم انقلاب با‌اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: مناسبات منطقه‌ای و تحولات پیرامونی، باعث همکاری و تعامل بیشتر تهران و مسکو شده است و رفت و آمد مقامات دو کشور در روند مناسبات و تقویت تعاملات حائز اهمیت است.
 وی با‌اشاره به اینکه اقتضای روابط راهبردی، همکاری‌های موثر در حوزه بین‌الملل و در سطح منطقه‌ای است افزود: خوشبختانه همکاری‌های ایران و روسیه با کشور سوریه که به دعوت مقامات آن کشور صورت گرفت کمک کرد تا در برابر دشمنان آن کشور که یک جنگ بین‌المللی را با حضور بیش از ۷۰ کشور تحمیل نموده بودند مقاومت کرده و پیروز گردد لذا این همکاری بین المللی بسیار موثر است و نمونه دیگر آن در مناقشه ارمنستان و آذربایجان محقق گردید. شرایط کنونی منطقه به گونه‌ای است که دو کشور می‌توانند با هماهنگی یکدیگر در عرصه‌های دیگر نیز حضور یافته و حتما همکاری‌ها کماکان گسترش یافته و متنوع‌تر ادامه خواهد یافت.
لوان جاگاریان سفیر روسیه هم که حامل پاسخ پوتین رئیس‌جمهور روسیه به پیام رهبر معظم انقلاب که چندی قبل توسط قالیباف رئیس‌مجلس شورای اسلامی به وی ارائه شده بود، ضمن تقدیم این پیام به ولایتی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد و توسعه روابط دو کشور گفت: تقویت و تحکیم روابط دو جانبه بین روسیه و ایران به قوام و تداوم مناسبات و همکاری‌های فیمابین انجامیده است و دو کشور قدم‌های موثری برای ارتقاء مناسبات برداشته‌اند.
به گزارش فارس، در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر توسعه همه‌جانبه روابط فی‌مابین در حوزه‌های دفاعی، نفتی، هسته‌ای، صنعتی، کشاورزی، توسعه تجارت و... درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.
معمولا پیام‌ سران و مقامات عالی‌رتبه در جهان توسط واسطه‌ها تقدیم می‌شود. پیش از این رئیس مجلس کشورمان، پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به پوتین را تقدیم رئیس مجلس دومای روسیه کرد.
حالا پوتین نیز پیام خود خطاب به رهبر معظم انقلاب را از طریق سفیر روسیه در ایران به مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب تقدیم کرد.
با اینکه این روند در ارسال پیام، امری مرسوم و رایج است، پیش از این مدعیان اصلاحات، در واکنش به تقدیم پیام رهبر انقلاب توسط قالیباف به رئیس مجلس دومای روسیه، به جنجال و هیاهو پرداختند.


نام:
ایمیل:
* نظر: