سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۲۰۹۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری پوستر معنی‌دار با محوریت انتقام را پس از خروج ترامپ از کاخ سفید منتشر کرد.


پوستر منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی منتسب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از خروج «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا از کاخ سفید بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا به‌خصوص رسانه‌های آمریکایی داشت.
 تصویر دونالد ترامپ در حالی که در حال بازی گلف است از بالا نشان داده شده و سایه پهپادی که قرار است او را هدف قرار دهد نزدیک او افتاده است. فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره انتقام حتمی شهادت سردار سلیمانی از «قاتل» و «آمر به قتل» حاج قاسم در این پوستر منتشر شده است: «قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند. اگر چه کفش پای سلیمانی هم بر سر قاتل او شرف دارد، اما بالاخره غلطی کردند بایستی انتقام پس بدهند، هم آمر و هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن باید انتقامشان را پس بدهند.» حساب توئیتری منتسب به سایت رهبر معظم انقلاب هم این پیام را منتشر کرده است.
پایگاه خبری «هیل»، نزدیک به کنگره آمریکا نوشت: «این توئیت شامل تصویری از یک فرد بور با لباس قرمز است که به رئیس‌جمهور سابق آمریکا شباهت دارد و سایه شوم یک هواپیمای پنهان‌کار که بالای سرش در حال پرواز است آنجا افتاده است.»
 خبرگزاری «رویترز» هم این خبر را منعکس کرد و نوشت: حساب کاربری رهبر ایران در توئیتر تصویر یک گلف‌باز شبیه به ترامپ را حین هدف قرار گرفتن توسط پهپاد منتشر کرده و وعده داده از او بابت قتل یک ژنرال ارشد ایرانی انتقام گرفته خواهد شد.
به گزارش تسنیم، روزنامه «دیلی‌بیست» در پوشش این خبر نوشت: رهبر عالی‌قدر ایران با انتشار این تصویر ترامپ را به ترور تهدید کرده است. پایگاه meaww.com هم با اشاره به این پوستر نوشته «آیا ترامپ در فلوریدا ایمن است؟» این پیام نوشته هنوز یک روز از خروج ترامپ از قدرت نگذشته که دشمنانش در خاورمیانه برای اقدام علیه او به پا خاسته‌اند.
«خبرگزاری فرانسه» در تیترش نوشت: توئیتر رهبر ایران به ترامپ هشدار داده «انتقام حتمی است.» این خبرگزاری با نقل به مضمون از رهبر انقلاب نوشت: «انتقام ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد.» خبرگزاری فرانسه یادآوری کرده ترامپ چهارشنبه بدون حضور در مراسم تحلیف جو بایدن مستقیماً روانه اقامتگاه و باشگاه گلف «مارا لاگو» در ایالت فلوریدا شد.
پایگاه انگلیسی «دیلی‌استار» هم نوشت: رهبر عالی‌قدر ایران در یک «توئیت ترسناک پهپادی» وعده انتقام داد. این پایگاه نوشت که این تصویر رایانه‌ای نمایی از بالا از یک مرد بور را نشان می‌دهد که در حال انجام بازی گلف زیر سایه یک پهپاد است.
پایگاه شبکه خبری «یورونیوز» نیز با بازتاب پوستر مذکور نوشت: در این تصویر بر بالای سرِ فرد گلف‌باز، سایه یک هواپیمای بدون سرنشین نیز دیده می‌شود.
توئیتر، حساب سایت رهبر انقلاب را مسدود کرد
به‌دنبال انتشار این پوستر بود که توئیتر یکی از حساب‌های کاربری مربوط به پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب را مسدود کرد.
گرچه در حساب توئیتر درباره دلایل این اقدام یا موقتی و دائمی بودن آن توضیحی نیامده است اما بی‌بی‌سی فارسی در این رابطه نوشت: این حساب آیت‌الله خامنه‌ای عکسی را منتشر کرده بود که به نظر می‌آمد در آن دونالد ترامپ در زمین گلفش مشغول بازی است. روی پوستر به نقل از آیت‌الله خامنه‌ای نوشته شده
«انتقام حتمی است».


نام:
ایمیل:
* نظر: