پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
کد خبر: ۲۰۱۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
در حالی که رئیس کانون انجمن صنفی دامداران، قیمت گوشت گوساله برای مصرف‌کننده را حداکثر 116 هزار تومان می‌داند معاون وزیر صمت معتقد است قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بین 120 تا 140 هزار تومان است!

عباس قبادی در یک برنامه خبری در رابطه با تنظیم بازار گوشت قرمز گفت: قیمت تمام شده تولید گوشت قرمز گوساله حدود 99 هزار تومان است و در نقاط مختلف کشور قیمت عرضه گوشت قرمز برای مصرف‌کننده نیز متفاوت است.
وی با بیان اینکه وضعیت تولید گوشت قرمز مساعد است، افزود: برای تنظیم بازار گوشت قرمز مقرر شده بود که توزیع گوشت قرمز در میادین میوه و ‌تره‌بار شهرداری انجام شود به این ‌ترتیب که میادین مکان‌هایی را برای توزیع گوشت قرمز در اختیار توزیع‌کننده با اجاره بهای پایین و یا به‌صورت رایگان قرار دهند که ظاهرا این موضوع مورد استقبال توزیع‌کنندگان گوشت قرمز قرار نگرفته است.
این مسئول ادامه داد: پیگیری‌های لازم برای توزیع گوشت از طریق میادین میوه و‌ تره‌بار انجام خواهد شد تا از روز شنبه گوشت قرمز در این میادین با قیمت تمام شده به علاوه 10 تا 15 هزار تومان سود توزیع شود.
قبادی با بیان اینکه گوشت قرمز مشمول قیمت‌‌گذاری نیست تأکید کرد: با توافقی که بین شرکت پشتیبانی امور دام و تولید‌کنندگان دام سنگین انجام شده است مقرر شد تا این شرکت ذخایر استراتژیک خود را از تولیدات داخلی خریداری و تامین کند تا در میادین میوه و‌ تره‌بار برای عرضه توزیع شود.
وی با یادآوری اینکه وزارت جهادکشاورزی اعتقادی به قیمت‌‌گذاری گوشت قرمز ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بر اساس نوع گوشت بین 120 تا 140 هزار تومان است و بیش از این قیمت گران فروشی محسوب می‌ شود.
شایان ذکر است، مقدسی رئیس کانون انجمن صنفی دامداران، قیمت تمام شده تولید هر کیلو گوشت قرمز گوساله  بدون استخوان را 99 هزار تومان اعلام کرده و معتقد است قیمت گوشت گوساله برای مصرف‌کننده نیز همین 99 هزار تومان و حداکثر 116 هزار تومان است. بر اساس این گزارش، دادرس، مدیرعامل اتحادیه دام سبک نیز قیمت تمام شده تولید هر کیلو گوشت گوسفندی درب کشتارگاه  را 110 تا 120 هزار تومان عنوان کرد.
وی افزود: قیمت گوشت گوسفندی  برای مصرف‌کننده نیز قیمت تمام شده به علاوه 10 درصد سود محاسبه می‌شود.
در همین رابطه، مدیرعامل اتحادیه تعاونی عشایر دامداران متحرک، متوسط قیمت فعلی هر کیلو دام سبک را ۴۸ هزار تومان اعلام کرد.
فضل خرم مدیر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان تصریح کرد: با توجه به نوسان نرخ نهاده‌های دامی، اگر قیمت قبلی دام در بازار تداوم داشت، تولید برای عشایر توجیه اقتصادی نداشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: