شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
کد خبر: ۲۰۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
مسئول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی از محاکمه ۲۶۵۰ اسیر فلسطینی و محکوم شدن ۵۴۴ اسیر به حبس ابد در زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر داد.


«عبدالناصر فروانه» اعلام کرد، بر اساس جدیدترین آمار از اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی، برای ۲۶۵۰ اسیر فلسطینی احکام مختلف صادر شده و ۵۴۴ نفر آنها به حبس ابد محکوم شده‌اند. بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، وی افزود، در بین اسرایی که برای آنها حکم صادر شده است، ۵۹ کودک نیز وجود دارند، که ۵۵ نفر آنها ۱۶ تا ۱۸ ساله و ۴ نفر نیز ۱۴ تا ۱۶ ساله
هستند.
فروانه تصریح کرد، برای ۱۵۰۱ نفر از اسرا حبس بالای ۱۰ سال، برای ۱۷۳ نفر حبس ۱۰ تا ۱۵ سال، برای ۲۹۰ نفر حبس ۱۵ تا ۲۰ سال، برای ۴۹۴ نفر حبس بیش از ۲۰ سال و کمتر از حبس ابد و برای باقی آنها یعنی ۵۴۴ نفر یک یا چند بار حبس ابد صادر شده است.
وی ادامه داد، ۱۱۴۹ اسیر هم هستند که به حبس کمتر از ۱۰ سال محکوم شده‌اند، ۷۹۲ اسیر حبس ۳ ماهه یا کمتر از ۵ سال دارند و ۳۵۷ اسیر به حبس ۵ تا ۱۰ ساله محکوم شده‌اند. تعدادی اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی ۴۴۰۰ اسیر است که در میان آنها ۳۸ اسیر زن، ۱۵۵ کودک و ۳۵۰ نفر بازداشت موقت وجود دارند.
بزرگترین عملیات مصادره اراضی
از سوی دیگر، «قاسم عواد»، مدیرکل بررسی قانون‌شکنی‌های رژیم صهیونیستی، از آغاز بزرگترین عملیات مصادره اراضی فلسطینی در «الاغوار»(کرانه غربی) خبر داد. او گفت:« مسئولان رژیم صهیونیستی وسیع‌ترین عملیات مصادره اراضی فلسطینی در منطقه الاغوار را آغاز کردند. این مسئولان دستور اعلام ۱۱ هزار دونوم (هر دونوم هزار متر مربع است) از اراضی منطقه الاغوار و اریحا را به بهانه حفظ منابع طبیعی صادر کرده‌اند. این بزرگترین عملیات مصادره اراضی فلسطین در بیش از ۲۰ سال گذشته است.» مساحت الاغوار به ۱.۶ میلیون دونوم می‌رسد که ۱۳ هزار شهرک‌نشین صهیونیست در ۳۸ شهرک و ۶۵ هزار فلسطینی در ۳۴ متجمع ساکن هستند. این درحالی است که امارات توافق عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا می‌کرد مدعی بود این توافق موجب تعلیق الحاق اراضی فلسطینی می‌شود، اما اقدامات اخیر این رژیم در اراضی فلسطینی مغایر با این ادعاست.


نام:
ایمیل:
* نظر: