يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۵
کد خبر: ۱۹۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
برای نخستین بار
شاخص کل بورس دیروز برای نخستین بار وارد کانال دو میلیون واحدی شد که دلیل آن ورود نقدینگی حقیقی و حقوقی است.

در معاملات دیروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس با ۴۳ هزار و ۳۷۷ واحد صعود، به رقم دو میلیون و چهار هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۸۴۱۲ واحد رشد، رقم ۵۲۶ هزار و ۵۴۰ واحد را ثبت کرد. معامله گران هم دو میلیون معامله به ارزش ۲۰۶ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال انجام دادند.
شاخص کل فرابورس نیز با ۵۱۵ واحد رشد، رقم ۲۰ هزار و ۷۹۸ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۷۷۲ هزار معامله به ارزش ۵۹ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال انجام دادند.
در این راستا فردین آقابزرگی؛ کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با ایسنا، درمورد دلایل ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد، توضیح داد: ورود نقدینگی حجیم به بازار سرمایه همزمان با رکود نسبی درسایر بازارها مزیت سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سرمایه را تشدید کرده است. البته دلیل مشخص رسیدن شاخص به دو میلیون انتظارات تورمی و پیش‌بینی آثار تورم است.
وی اظهار کرد: در واقع نمی‌توان حمایت بی‌شائبه مسئولان اقتصادی و حاکمیت از بازار سرمایه و ورود نقدینگی به این بازار را نادیده گرفت. اقداماتی مانند راه‌اندازی بورس مسکن یا راه‌اندازی مجدد معاملات آتی سکه، جایزترین روشی است که می‌توان این میزان نقدینگی را در بازار سرمایه حفظ کرد و از رشد حباب گونه برخی سهام‌ها که دغدغه برخی افراد است جلوگیری کرد، زیرا خروج نقدینگی از این بازار ممکن است به بازارهای دیگر آسیب برساند.نام:
ایمیل:
* نظر: