يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۴
کد خبر: ۱۹۴۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه عامل انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی در سمنان دستگیر شد، گفت: متهم که خواستگار شاکی است انگیزه خود را از این کار انتقام‌جویی اعلام کرد.

به گزارش مهر، سرهنگ حسین صادقی‌، مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی یک خانم در شبکه‌های اجتماعی گفت: این پرونده به‌ سرعت مورد تحقیق مأموران پلیس فتا قرار گرفت و عامل انتشار تصاویر خصوصی در بستر شبکه‌های اجتماعی در سمنان دستگیر شد.
وی با اشاره به اینکه متهم خواستگار شاکی بوده است، افزود: این فرد با ایجاد حساب کاربری جعلی در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی کرده است که انگیزه خود را از این کار انتقام‌جویی به دلیل پاسخ منفی به خواستگاری اعلام کرد.
وی با تأکید بر اینکه این متهم همراه با ادله دیجیتال به مراجع قضایی تحویل داده شد، بیان کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا به جرم اعتراف نکرد و سعی در انکار بزه خود داشت.
صادقی در ادامه بابیان اینکه کاربران فضای مجازی باید نسبت به حفظ حریم خصوصی خود اهتمام بیشتری بورزند، تأکید کرد: از انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
وی اضافه کرد: هرکس به‌ وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت فرد جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به‌نحوی‌که منجر به ضرر یا موجب هتک حیثیت او شود، مجرم شناخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوع پرونده مجرم به حبس از 91  روز تا دو سال، جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.نام:
ایمیل:
* نظر: