پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
کد خبر: ۱۹۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
با طرح ادعاهای مضحک
وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای لیست فلزات تحت تحریم ایران را گسترش داد.وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای با طرح ادعاهای مضحک از جمله اینکه برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و برنامه‌های نظامی ایران تهدیدی برای صلح و ثبات خاورمیانه هستند، اقدام به گسترش تحریم‌های فلزات علیه ایران کرد.
طبق این بیانیه ۲۲ فلز آلومینیوم ۳۱۹، آلومینیوم ۱۱۰۰، آلومینیوم ۲۲۵، آلومینیوم ۶۰۶۱، آلومینیوم ۶۰۶۳، آلومینیوم ۶۰۸۲، آلومینیوم ۷۰۷۵، آلیاژ برنز آلومینیوم
UNS C63600، اکسید آلومینیوم، فولاد ۳۰۲، فولاد ۴۱۳۰، فولاد ضدزنگ ۳۲۱، فولاد ضدزنگ ۳۱۶، فولاد A877، فولاد A228، فولاد
100Cr6-52100، فولاد ماراجینگ ۳۵۰، فولاد ماراجینگ ۳۰۰، مس بریلیم،
UNS C37000- CuZn38Pb1،
مس تنگستن و پودر آلومینیوم با خلوص بالای ۹۸ درصد در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.
به گزارش میزان، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بامداد روز جمعه با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود اعلام کرد که واشنگتن دامنه تحریم‌ها علیه بخش فلزات ایران را گسترش داده است.
در این پیام توییتری آمده است: امروز دامنه تحریم فلزات ایران را افزایش دادم که برنامه هسته‌ای، نظامی و موشک‌های بالستیک ایران را هدف قرار می‌دهد. بر این اساس انتقال آگاهانه ۲۲ فلز به ایران و یا از این کشور مشمول تحریم‌ها خواهد بود.
پمپئو مدعی شد: فشار ما به ایران تا زمانی که مانند یک کشور عادی رفتار کند، ادامه می‌یابد.
ماه می‌ سال ۲۰۱۸ دولت آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و با احیای تحریم‌ها و راه‌اندازی کمپین موسوم به فشار حداکثری سعی در کشاندن ایران به پای میز مذاکره داشت.
با این وجود تحلیلگران و بسیاری از مقامات آمریکایی اذعان کرده‌اند که این کمپین نه تنها تاکنون به اهدف از پیش تعیین شده نرسیده و با شکست مواجه شده بلکه انزوای بیشتر آمریکا در عرصه جهانی را نیز
در پی داشته است.


نام:
ایمیل:
* نظر: