جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
کد خبر: ۱۹۴۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان از کمبود ماسک در استان زنجان خبر داد و گفت: برای تامین نیاز، افزایش تعداد واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.جواد تاج‌کی‌، در گفت‌و‌گو با تسنیم در زنجان با اشاره به این‌که پویش استفاده از ماسک در طول هفته‌های گذشته موجب شد تا تقاضای استفاده بالا‌تر رود اظهار داشت: با وجود گسترده توزیع ماسک در داروخانه‌ها اما هنوز با مشکل کمبود در استان رو‌به‌‌رو هستیم اما تلاش بر این است تا تعداد واحد‌های تولید کننده را بیش‌تر کنیم و برنامه در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: تمام دارو‌های مورد نیاز درمان بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان موجود است و مشکل خاصی از لحاظ تامین این قبیل دارو‌ها وجود ندارد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به این‌که نبود برخی اقلام دارویی در سطح داروخانه‌های استان در طول روز‌های گذشته یک مشکل کشوری بود گفت: با وجود دارو‌های ایرانی مردم علاقه‌ای برای خرید ندارند و داروی مشابه خارجی را ترجیح می‌دهند که همین عامل دلیلی برای کمبود برخی از اقلام دارویی است.
این مسئول در ادامه با بیان این که هنوز واکسن آنفلوآنزا وارد استان و دارو‌خانه‌ها نشده است تصریح کرد: تصمیم‌گیری در ارتباط با زمان توزیع و میزان سهمیه هر استان از واکسن آنفلوآنزا توسط وزارت بهداشت تعیین می‌شود و تا حال حاضر ابلاغیه‌ای برای استان صادر نشده است اما امیدوار هستیم از ابتدای شهریور ماه این واکسن در اختیار استان قرار گیرد.
وی با تاکید بر این‌که تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد با بیماری زمینه‌ای و برخی از گروه‌های سنی خاص ضروری است خاطرنشان کرد: بهترین زمان تزریق این واکسن اواسط شهریور‌ تا اواسط مهرماه است.نام:
ایمیل:
* نظر: