جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
کد خبر: ۱۹۴۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱


یک کارخانه تولید‌کننده خمیر کاغذ از لینتر پنبه و ضایعات کارتن طی مراسمی‌با حضور مدیرعامل بنیاد برکت و جمعی از مسئولان استان مازندران در شهرک صنعتی جویبار به چرخه تولید بازگشت.
 مرحله نخست این کارخانه که سال‌های پیش به‌خاطر مشکلات تعطیل شده بود، با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریالی دوباره فعال شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در مراسم بهره‌برداری از این کارخانه گفت که کارخانه خمیر حل شونده آریوسلولز خزر در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع که در شهرک صنعتی جویبار واقع است، قبلاً تعطیل بود و با تلاش‌های انجام شده احیاء شده و در حال حاضر از ضایعات کارتن و باگاس، آلفا سلولز و خمیر فلاف از لینتر پنبه تولید می‌کند ‎.
 حسن خیریانپور افزود: ۴۰ درصد سرمایه این کارخانه از طریق تسهیلات پرداختی بانک سپه تامین شده، ۴۹ درصد مشارکت بنیاد برکت و بقیه هم آورده سرمایه‌گذار بخش خصوصی
است.
وی گفت که این واحد در حال حاضر در یک نوبت کاری سه تن خمیر کاغذ تولید دارد و در مرحله  اول برای ۱۰ نفر ایجاد شغل کرده است.
به گفته خیریانپور، مرحله  دوم این کارخانه در شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و تعداد افراد شاغل در آن هم به ۳۰ نفر افزایش خواهد یافت.     
این واحد صنعتی به لحاظ تصفیه لینتر پنبه برای تولید آریو سلولز که صنعت بسیار گسترده‌ای دارد، دومین واحد در کشور محسوب می‌شود.
وجه تمایز این کارخانه با سایر واحدها این است که ابتدا کارتن و الیاف را احیاء، بهینه‌سازی و به کیفیتی مشابه خمیر وارداتی که ارزبری بالایی دارد، تبدیل می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: