پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۱۹۳۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
شهردار تهران:
شهردار تهران با‌ اشاره به آمادگی شهرداری برای لغو طرح ‌ترافیک، اظهار داشت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو نیازمند سه برابر شدن ناوگان است.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در حاشیه جلسه ستاد محلی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره این جلسه گفت: طبیعتاً بحران‌هایی که در سناریوهای حاد و غیرحاد با آن مواجهیم در این جلسه مورد توجه قرار گرفت. مثلا در شرایط بحران نیازمند تعداد زیادی پد هلی‌کوپتر هستیم که بیش از ۱۰۰ نقطه را علامت‌گذاری کردیم و آماده است.
حناچی با‌ اشاره به میزان آسیب‌پذیری شهر تهران در برابر زلزله افزود: هم به نوعی مانور آمادگی را داشتیم تا دستگاه‌های مختلف دور میز جمع شدیم و مرور کردیم که چه باید انجام دهیم. یکسری دستورالعمل‌هایی هم در وزارت کشور باید انجام شود که اجرایی خواهد
شد.
وی در مورد اجرای طرح ‌ترافیک نیز گفت: اگر تشخیص ستاد کرونا این باشد که طرح ‌ترافیک برداشته شود، این امکان وجود دارد. در مورد کرونا ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم و هر تصمیمی ‌که بگیرند انجام می‌دهیم. بعد از تعطیلات نوروز و ماه مبارک شرایط خیلی خوبی داشتیم و نشان می‌دهد مردم فاصله‌گذاری را رعایت می‌کنند.
شهردار تهران همچنین با بیان اینکه رعایت پروتکل‌هایی که اعلام می‌شود تأثیرگذار است، ادامه داد: وقتی آمار بالا می‌رود ضوابط سختگیرانه‌ای اعمال می‌شود. اما نمی‌دانم خبرنگاران چه حساسیتی به طرح ‌ترافیک پیدا کردند اما شواهد و مستندات ما نشان می‌دهد که عدم اجرای این طرح یکی از عوامل افزایش سفرهای غیرضروری است و شهر قفل می‌شود اما اگر تشخیص ستاد کرونا این باشد که طرح برداشته شود، این امکان وجود دارد.
حناچی درباره رعایت فاصله‌گذاری در مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی نیز خاطرنشان کرد: پیشنهاد استفاده از ماسک اجباری در مترو از سوی شهرداری تهران به ستاد ملی کرونا داده شد و الان بیش از ۹۹ درصد از ماسک استفاده می‌کنند. شهرداری یا مترو برای اجرا قوه قهریه ندارد و اگر موضوعی حاکمیتی است ابزارهای حاکمیتی نیز برای آن باید به اجرا درآید و مانند همه جای دنیا که جریمه‌های سنگین و برخورد با کسانی که رعایت نمی‌کنند وجود دارد، صورت گیرد.
وی اظهار داشت: ممکن است در جاهای دیگر مشکل داشته باشیم اما الان  در مورد استفاده از ماسک کمترین مشکل را در مترو داریم، اما رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو نیازمند سه برابر شدن ناوگان است که در حال حاضر الان امکان آن وجود ندارد و با اجباری کردن ماسک مسئله را در مترو پیش می‌بریم.
شهردار تهران افزود: در شرایط کنونی در حمل و نقل عمومی با کمبود ناوگان مواجه هستیم و سیاست استفاده الزامی ‌از ماسک برای مسافران در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌تواند نقش موثری در کنترل شیوع ویروس کرونا داشته باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: