پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
کد خبر: ۱۹۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: کلاهبردار میلیاردی که با ترفند برنده شدن در قرعه کشی کد فعالسازی ورود به سامانه بانکداری الکترونیک بانک ملی (بام) افراد هدف را دریافت و پس از ورود به سامانه اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی آنان می‌کرد، دستگیر شد.

سرتیپ مسعود خرم‌نیا، در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: در پی دریافت چندین فقره شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب‌های مختلف، مراتب در دستور کار ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان‌غربی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پس از یک‌سری عملیات سایبری و فنی، محل اختفای متهم که در یکی از شهرستان‌های استان همجوار بود، شناسایی شد و پس از هماهنگی با مراجع قضایی اکیپی از کارشناسان زبده این پلیس اعزام و متهم را دستگیر کردند.
وی گفت: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شد ولی با ارائه مستندات به برداشت غیرمجاز از کارت‌های بانکی مختلف به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد. خرم‌نیا بیان کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد. وی تاکید کرد: مردم دقت کنند به هیچ وجه به تماس‌های تلفنی یا ارسال پیامک مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی ترتیب اثر داده نشود و هیچ‌گاه کدهای فعال سازی واصله از طریق پیامک را در اختیار دیگران ندهند.نام:
ایمیل:
* نظر: