دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
کد خبر: ۱۸۹۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه لیست نهایی واجدان شرایط مسکن ملی، خرداد ماه نهایی می‌شود، از ریزش ۵۰ درصدی ثبت نام کنندگان خبر داد و گفت: نیمی از ثبت‌نام کنندگان دارای مسکن شخصی هستند.

محمد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر، درباره آخرین وضعیت پالایش ثبت نام کنندگان طرح ملی مسکن اظهار کرد: تقریباً تمام استان‌ها غربالگری انجام شده و علت طولانی شدن آن همزمانی با شیوع ویروس کرونا بود. اما پالایش و غربالگری واجدان شرایط به اتمام رسیده است.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه برنامه‌ریزی اجرای این طرح اختصاص ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان طرح ملی مسکن بود ولی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند، اظهار داشت: علت اینکه از ابتدای ثبت‌نام طرح تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند این است که همزمان دو روش ثبت‌نام در سامانه و ارسال پیامک را اجرا کردیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در فاز نخست ثبت نام ۲۳۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که پالایش واجدان شرایط فاز اول به‌طور کامل به پایان رسیده است اما در فاز دوم ثبت نام که هم سامانه‌ای و هم پیامکی بود نیاز به تکمیل اطلاعات ثبت نام کنندگان از طریق پیامک داشتیم.
اسلامی افزود: اگرچه هدف‌گذاری طرح اقدام ملی مسکن، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن است اما تفاهم نامه‌هایی هم با سایر دستگاه‌ها داریم که در تفاهم نامه‌های مذکور نیز مقرر شده مجموعاً ۴۸۰ هزار واحد با مشارکت نیروهای مسلح، وزارت رفاه و آموزش و پرورش ساخته شود که آنها نیز همزمان با طرح اقدام ملی در حال اجراست، ولی از مجموع این دو، یعنی از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، ۲۰۰ هزار واحد هم‌پوشانی دارند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: نیمی از کسانی که ثبت نام کرده‌اند، فاقد مسکن نبوده‌اند بنابراین ۵۰ درصد متقاضیان به‌دلیل اینکه مالک واحد مسکونی بوده‌اند ریزش خواهد داشت.
اسلامی یادآور شد: ما جامعه هدف خود را شناسایی کرده‌ایم و برای این جامعه هدف متقاضی مسکن، دغدغه داریم و در حال فعالیت هستیم؛ بنابراین این افراد نباید نگران باشند چرا که صاحب خانه خواهند شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: