سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۴
کد خبر: ۱۸۹۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با بیان اینکه با هماهنگی فرمانده کل سپاه مقرر شد بخشی از لوله‌های مورد نیاز فاز دوم طرح آبرسانی به غیزانیه از سوی قرارگاه خاتم‌الانبیا تامین شود گفت: امیدواریم این پروژه هرچه سریع‌تر به پایان برسد تا مشکل مردم این منطقه برطرف شود.سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور در حاشیه بازدید از روستاهای غیزانیه و بررسی وضعیت آب این منطقه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم این منطقه مدت‌ها است با مشکل بی‌آبی و کم‌آبی مواجه هستند و بیشتر اهالی منطقه دامدار و کشاورز می‌باشند که مشکلات فراوانی برای تامین آب برای آن‌ها ایجاد شده است.
وی افزود : سیستم لوله‌کشی آب غیزانیه فرسوده است و در شرایط کنونی جوابگوی نیاز مردم نیست از سال ۱۳۹۵ قرار بود شبکه آب این منطقه در ۲ فاز تقویت شود. فاز نخست ۲۴ کیلومتر از رودخانه کارون به سفیره بود که تا هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد اما فاز دوم ۲۸ کیلومتر است که تنها ۶ کیلومتر آن اجرا شده‌ است.
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: یکی از مسایلی که باید به صورت فوریتی برای این منطقه انجام شود، افزایش ‌تانکرهای آبرسانی است که اکنون گروه‌های جهادی در این زمینه ورود کرده‌اند تا بخشی از آب مورد نیاز مردم این منطقه تامین شود .
وی تصریح کرد: سپاه استان تا بهره‌برداری از فاز نخست پروژه آبرسانی با این منطقه با تمام ظرفیت پای کار است؛ غیزانیه دارای روستاهایی است که نسبت به سایر روستاها با مشکلات بیشتری مواجه بوده و شبکه آبرسانی ندارند که خدمت‌رسانی به مردم این مناطق در اولویت قرار گرفته و با طرحی که قرار است آبفا استان ارائه دهد و همت گروه‌های جهادی، شبکه آبرسانی در این روستاها نیز ایجاد شود.
سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: پیش از این برخی از روستاهای غیزانیه آب مورد نیاز خود را از چاه تامین می‌کردند که اکنون آب چاه شور شده و قابل استفاده نیست؛ تامین آب مورد نیاز دام اهالی این منطقه نیز اکنون با مشکلات فراوانی همراه شده است اگر برنامه‌ریزی برای عمیق‌تر کردن چاه در دستور کار قرار گیرد از این ظرفیت برای تامین آب دام بخش غیزانیه استفاده خواهد شد.
وی اظهار داشت: نشست‌های متعددی با مدیرعامل آبفا استان، معاون عمرانی استانداری و مسئولان محلی داشتیم و این وعده را دادند که برنامه‌ریزی برای شبکه‌گذاری و آبرسانی را در دستور کار قرار دهند؛ با شرکت‌های فولاد و نفت نیز ارتباط برقرار شده تا در زمینه آبرسانی با ‌تانکر این منطقه را حمایت کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: