سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
کد خبر: ۱۸۹۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از 48 نوبت حمله هوایی ائتلاف سعودی به شهرهای مختلف یمن خبر داد و نیروهای متجاوز را به واکنش جدی تهدید کرد.ائتلاف سعودی حتی در روز عید سعید فطر نیز به مردم بیگناه یمن رحم نکرده و استان‌های مختلف یمن را هدف حملات هوایی قرار‌داد. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، اعلام کرد که ائتلاف سعودی روز یکشنبه در 48 نوبت چندین استان یمن را بمباران کرد. یحیی سریع گفت:« شهر مجز در استان مأرب در 9 نوبت، شهرهای حرض و عبس در 15 نوبت و مران، الملاحیط و باقم در استان صعده در 18 نوبت بمباران شدند». حمله به منطقه مسکونی مران در شهر حیدان استان صعده یمن سه شهید و دو زخمی از میان غیرنظامیان برجای گذاشت. یک کودک هشت ساله هم در روستای المنقم (شهر تحت محاصره «الدریهمی» در استان «الحدیده» در غرب یمن) در حمله خمپاره‌ای نیروهای ائتلاف سعودی به خانه‌ها و اموال شهروندان در این منطقه زخمی شد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد، تشدید بی‌وقفه حملات علیه یمن عواقب جدی برای نیروهای متجاوز خواهد داشت و باید عواقب آن را تحمل کنند.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله، در واکنش به این حملات، اعلام کرد حملات هوایی گسترده ائتلاف متجاوز به یمن تحت سرکردگی آمریکا و رژیم سعودی که به کشتار در منطقه مران در استان صعده منجر شد بی‌پاسخ نخواهد ماند. سخنگوی جنبش انصارالله گفت، اصرار بر وحشی‌گری و خونریزی و محاصره یمن، هرگز برای متجاوزان امنیتی به ارمغان نخواهد آورد و متجاوزان پشیمان خواهند شد.
از سوی دیگر، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، فرا رسیدن عید سعید فطر را به ملت یمن و امت اسلامی تبریک گفت. وی به همین مناسبت تأکید کرد که ملت ما با تجاوز ظالمانه تحت نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل مواجه است و وظیفه ایمانی، دینی، فطری و ملی ما نیز مقابله با این تجاوز با تمام قدرت و اقدام در همه سطوح است.نام:
ایمیل:
* نظر: