پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
کد خبر: ۱۸۹۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
دادستانی کره جنوبی خواهان صدور حکم ۳۵ سال زندان برای «پارک‌گئون‌‌های» رئیس‌جمهور پیشین و برکنار شده این کشور به اتهام فساد اقتصادی و سوءاستفاده از قدرت شده است.
«پارک گئون‌‌های»، نخستین زن رئیس‌جمهور کره جنوبی، در سال ۲۰۱۷ پس از اعتراضات گسترده در پی افشاگری‌هایی که نشان می‌داد او و یکی از هم دستانش از شرکت‌های بزرگ کره جنوبی مبالغی نه چندان زیاد رشوه دریافت کرده‌اند، برکنار شد.
بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران از خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، در دادگاه تجدید نظر در دادگاه عالی سئول، دادستان خواستار آن شد که «پارک» به ۳۵ سال زندان محکوم شود و جریمه او به ۳۳.۳ میلیارد وون (۲۴.۵ میلیون یورو) افزایش یابد. حکم دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۱۰ ژوئیه (20 تیر ماه) صادر خواهد شد.
ناپدید شدن مجدد رئیس‌ کیم!
از کره شمالی نیز خبر رسیده که، رهبر این کشور مجددا ناپدید شده است! بر اساس تحلیل‌های موجود، حضور «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، در انظار عمومی در دو ماه گذشته به طرز غیرمعمولی کاهش داشته و یکبار دیگر رسانه‌های دولتی این کشور در سه هفته گذشته گزارشی درباره حضورش در رویدادهای عمومی منتشر نکرده‌اند. گفتنی است، بیشترین میزان غیبت کیم جونگ اون در انظار عمومی به سال ۲۰۱۴ میلادی و 40 روز ناپدید شدن بر می‌گردد.
رئیس‌کیم، در آخرین مورد نیز حدود 20 روز از انظار عمومی پنهان بود اما پس از حضور جلوی دوربین‌های تلویزیونی، به دهها شایعه پیرامونش پایان داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: