دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
کد خبر: ۱۸۴۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
مقاومت: ضربات جدید در راه است
پایگاه آمریکایی «التاجی» درشمال عراق بار دیگر طی یک هفته اخیر، با 33 موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و به اعتراف ‌اشغالگران، تعدادی نظامی آمریکایی در این حمله، مجروح شدند.

هنوز چند روزی از حمله موشکی به پایگاه مدرن التاجی در شمال عراق نمی‌گذرد که دیروز نیز این پایگاه هدف 33 موشک کاتیوشا قرار گرفت. به ادعای آمریکایی‌ها، این حمله تنها شماری مجروح بر جای گذاشت. در حمله قبلی، سه نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی به هلاکت رسیده بودند. حتی برخی منابع، مثل واشنگتن پست، شمار تلفات آمریکایی‌ها را تا 10 تن نیز ذکر کرده‌اند.
واکنش آمریکایی‌ها به حمله قبلی، بمباران چهار مقر حشدالشعبی و ارتش و یک فرودگاه غیر نظامی در کربلا بوده که شماری شهید و مجروح برجای گذاشته است. اما، واکنش آمریکا به حمله دیروز بسیار محدود بوده است. در این میان، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، گفت که حمله مذکور کار ایران نبوده است. علت این موضع‌گیری نیز روشن است؛ اگر او می‌گفت کار ایران بوده، خود را مجبور به پاسخگویی می‌دید، اما مشخص است که نمی‌تواند علیه ایران دست به هیچ اقدامی بزند، چون از پیامدهای این اقدام خود، به شدت واهمه دارد.
به گزارش فارس، ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا ادعا کرد، در حمله دوم به پایگاه التاجی عراق، تنها سه نظامی زخمی شده‌اند. پایگاه التاجی در ۸۵ کیلومتری شمال بغداد قرار‌داد.
ضربات تازه در انتظار آمریکا
«کاظم الفرطوسی» سخنگوی گردان‌های سید الشهداء عراق، با تاکید بر اینکه همه طرف‌های عراقی خواستارگرفته شدن انتقام تجاوزهای آمریکا هستند، گفت که گروه‌های مقاومت هم اکنون سرگرم بررسی نحوه پاسخگویی به‌اشغالگران هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، الفرطوسی تاکید کرد که همه طرف‌های عراقی چه رسمی و چه غیررسمی دغدغه پاسخ به حمله آمریکا را دارند و گروه‌های مقاومت در راس آنها هستند. وی تاکید کرد: «پاسخ به این جنایت و تجاوز آشکار در وهله نخست وظیفه دولت عراق است، زیرا این تجاوز علیه نهادهای نظامی رسمی در عراق انجام گرفته است».
وی افزود: «گروه‌های مقاومت در تکاپو و مشغول گفت‌وگوهای فشرده هستند تا درباره نحوه پاسخ به آمریکا و وارد کردن ضرباتی که زیان سنگینی را به آمریکا وارد سازد به توافق برسند». سخنگوی کتائب سید الشهدا گفت: «عراقی‌ها از کنار این تجاوز آمریکا به سادگی نخواهند گذشت و با قدرت به آن پاسخ خواهند داد». الفرطوسی افزود: «گروه‌های مقاومت عراق دستور کاری برای پاسخ به حملات پیشین آمریکا تعیین کرده بودند که مورد توافق همه گروه‌ها از جمله جریان صدر قرار داشت، اما تجاوز اخیر احتمالا این دستور کار را تغییر خواهد داد. اکنون فرصت برای گروه‌های مقاومت فراهم است و جنگ ادامه خواهد داشت».
تجمع ضدآمریکایی عشایر
عشایر استان کربلا دیروز طی تجمعی، حملات هوایی آمریکا به مواضع حشد‌الشعبی و فرودگاه استان کربلا را محکوم و برای پاسخ به این حملات اعلام آمادگی کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، عشایر استان کربلا اعلام کردند، حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی و فرودگاه در دست ساخت کربلا، اعلام دشمنی آمریکا علیه مردم عراق است.
بزرگان عشایر همچنین اعلام کردند که به محض‌اشاره مرجعیت دینی برای مقابله با آمریکا، برخواهند خاست و از تمامی مردم عراق خواستند تا تمامی تلاش خود را برای اخراج «اشغالگران ستمگر» از عراق به کار گیرند.


نام:
ایمیل:
* نظر: