سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
کد خبر: ۱۸۲۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
پس از مردم بغداد
مراسم چهلم شهدای مقاومت، حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» و یارانشان، در «آمرلی» عراق و توسط مردم قدرشناس این شهر برگزار شد. مردم این شهر که زمانی تحت محاصره داعش بودند، زندگی خود را مدیون این شهدا می‌دانند.
خرداد سال 1393 بود که گروه تروریستی داعش به شهر «آمرلی» عراق حمله کرد. اهالی این شهر 18 هزار نفری که از شیعیان ترکمن عراق هستند، بیش از 80 روز در محاصره سخت مقاومت کردند، در حالی که مجامع بین‌المللی در سکوت و انفعال کامل بودند. اما آن‌که شیعیان آمرلی را، که به استالینگرادِ عراق مشهور است، حمایت کرد، سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و یارانش بود که به عنوان یکی از ارکان اصلی آزاد‌سازی آمرلی از دست تروریست‌های تکفیری شناخته
می‌شود.
به گزارش فارس، شهر آمرلی در استان «صلاح‌الدین» عراق، روز جمعه شاهد مراسم باشکوه بزرگداشت اربعین فرماندهان شهید و همرزمانشان بود. مراسمی که پس از مراسم چهلمی برگزار شد که مردم بغداد در بزرگداشت این شهیدان برپا کردند؛ شهیدانی که ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد توسط ارتش تروریستی آمریکا ناجوانمردانه ترور شدند. نحوه ورود سردار سلیمانی به این شهر محاصره شده و شکستن حصر نیز، داستان خود را دارد!نام:
ایمیل:
* نظر: