جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
کد خبر: ۱۸۲۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸


* با پیشنهاد کادر فنی تیم‌های ملی تنیس روی میز، نوشاد و نیما عالمیان نفرات اول و دوم ایران در رنکینگ جهانی همراه با ندا شهسواری نفر اول تنیس روی میز کشورمان در رنکینگ زنان جهان، ترکیب تیم اعزامی به مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک را تشکیل می‌دهند.همچنین با برگزاری رقابت‌های انتخابی میان مهشید اشتری، شیما صفایی و پریناز حاجیلو و بر اساس نتایج به دست آمده، شیما صفایی به عنوان نفر چهارم این تیم انتخاب شد.با اعلام کنفدراسیون آسیا، ۶ سهمیه این قاره با برگزاری رقابت‌های انتخابی در مناطق مختلف پیگیری می‌شود.ایران می‌تواند از منطقه آسیای میانه و در هر بخش مردان و بانوان یک سهمیه به دست بیاورد. مسابقات انتخابی المپیک تایلند ۱۸ تا ۲۴ فروردین ۹۹ برگزار می‌شود.
*فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برنامه مسابقات والیبال در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را منتشر کرد که به این ترتیب، تیم ملی ایران چهارم مرداد ماه ۱۳۹۹ در نخستین بازی خود باید به مصاف تیم ملی لهستان برود.این رقابت‌ها از چهارم مرداد ماه آغاز شده و تا ۱۲ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. هر تیم دو روز یک بار بازی دارد و تیم ملی ایران نیز در گروه A این رقابت‌ها، با تیم‌های لهستان، ونزوئلا، کانادا، ایتالیا و ژاپن هم‌گروه است. برنامه بازی‌های سروقامتان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به شرح زیر است (ساعت‌ها به وقت تهران):
*ایران.......................................................................لهستان(۴مرداد- ساعت ۱۵:۱۰)
*ایران............................................................................ونزوئلا(۶مرداد- ساعت ۴:۳۰)
*ایران..............................................................................کانادا(۸مرداد- ساعت ۴:۳۰)
*ایران........................................................................ایتالیا(۱۰مرداد- ساعت ۱۵:۱۰)
*ایران..........................................................................ژاپن(۱۲مرداد- ساعت ۱۵:۱۰)
*کمیته ملی پارالمپیک ایران اعلام کرد با توجه به اتمام مهلت اعلام حضور دو تیم فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر که با پیروی از سیاست‌های مصوب در ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در اولویت اعزام قرار نگرفته بودند، جهت شانس مجدد حضور دو تیم نامبرده، مذاکره با سازمان‌های جهانی جهت اخذ مجوز حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ انجام شد. این در حالی است که مهلت اعلام آمادگی برای حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک نزدیک به 10 روز قبل به پایان رسید و این مهلت نیز برای تیم بسکتبال با ویلچر دیروز تمام شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: