شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۱۸۲۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
در حالی که وزنه‌برداران سراسر دنیا برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنند، هشت ملی‌پوش ایران که شانس حضور در توکیو را دارند تا ششم اردیبهشت ماه در کورس رقابت برای سهمیه خواهند بود.
اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران برای کسب سهمیه المپیک از 22 بهمن ماه تشکیل شد. حافظ قشقایی، حسین سلطانی، علی میری، سهراب مرادی، کیانوش رستمی، امیر حقوقی، علی‌هاشمی و علی داودی؛ نفراتی هستند که به اردوی اخیر تیم ملی هم دعوت‌شده و در راه کسب امتیاز لازم برای دریافت سهمیه المپیک تلاش می‌کنند.
در حالی که پیش از این به نظر می‌رسید سهراب مرادی و کیانوش رستمی (البته در دو وزن مجزا) نمایندگان ایران در المپیک بعدی باشند، معادلات به شکل دیگری تغییر یافت و هر دو طلایی المپیک 2016 ریو علاوه‌بر اینکه هم‌وزن شدند، در ادامه نیز مسائل و مشکلاتی پیش روی‌شان قرار گرفت.
سهراب مرادی که به صورت متوالی با آسیب‌دیدگی مواجه شد، در نهایت کتفش را در آلمان جراحی کرد و کیانوش رستمی نیز برخلاف انتظار نتوانست در مسابقاتی که پشت سر گذاشت، عملکرد خوبی داشته باشد تا امروز که این دو شانس خیلی بالایی برای کسب سهمیه ندارند.
به نظر می‌رسد در حال حاضر علی‌هاشمی و علی داوودی بیشترین شانس را برای کسب امتیاز لازم در اختیار داشته باشند، این موضوع در آخرین مسابقه گزینشی المپیک که 28 فروردین تا 6 اردیبهشت در قزاقستان تحت عنوان مسابقات قهرمانی بزرگسالان 2020 آسیا برگزار می‌شود، از سوی IWF روشن خواهد شد. فدراسیون جهانی وزنه‌برداری براساس امتیازات کسب شده، سهمیه‌های ایران را به نام وزنه‌بردار مشخص خواهد کرد.نام:
ایمیل:
* نظر: