يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۱
کد خبر: ۱۸۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
رئیس‌ سازمان غذا و دارو اظهارداشت: امیدواریم ظرف دو سال آینده بتوانیم در حدود ۱۷۰ قلم مواد اولیه دارویی را در داخل تولید کنیم.به گزارش مهر، محمدرضا شانه‌ساز، در نشست خبری معرفی توانمندی‌های صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی کشور گفت: نهضت جدی خودکفایی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های حوزه سلامت، شاهد اتفاقات زیادی بوده است.
شانه‌ساز ادامه داد: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با همه پیچیدگی‌هایی که دارد، توانسته‌ایم گام‌های بلندی برداریم که منجر به تولید انواع داروها و تجهیزات پزشکی در داخل کشور شده است.
وی با‌ اشاره به موفقیت‌های حوزه داروسازی و تجهیزات پزشکی افزود: در سال‌های گذشته بابت محصولات بایولوژیک 1/2 میلیارد دلار ارز صرف می‌شد که در ۱۵ سال گذشته توانسته‌ایم تولید‌کننده این محصولات در کشور باشیم.
رئیس ‌سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه تجهیزات پزشکی شاهد موفقیت‌های خوبی هستیم، اظهارداشت: خودکفایی در این حوزه در حد بازار دارویی کشور نیست اما در همین مدت کوتاه نیز شاهد تولید تجهیزات پزشکی در داخل هستیم که بعضاً دومین تولید‌کننده در دنیا شناخته می‌شویم.
شانه‌ساز با ‌اشاره به روند رو به افزایش تولید مواد اولیه دارویی در کشور گفت: تلاش می‌کنیم تا دو سال آینده بتوانیم ۱۷۰ قلم مواد اولیه دارویی را در داخل تولید کنیم که باعث کاهش ۲۵۰ میلیون دلاری ارز خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: