يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۳
کد خبر: ۱۸۲۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهر تهران از افزایش ۴۰ درصدی تماس مردمی برای انتقال کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه خبر داد.سید مالک حسینی‌، درباره وضعیت گرمخانه‌های شهر تهران در چند روز اخیر، به تسنیم گفت: علی‌رغم اینکه از چند روز گذشته تهران دمای هوای منفی 5 درجه را هم تجربه کرد خوشبختانه مشکل خاصی نداشتیم چرا که تمهیدات لازم اندیشیده شده بود.
حسینی افزود: شب 22 بهمن از نظر جذب مددجو رکورد تمام سال‌های اخیر را زدیم و توانستیم 421 نفر را به گرمخانه‌ها انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر گرمخانه‌ها بدون درنظر گرفتن گرمخانه‌های سیار، حدود دو هزار نفر را پوشش می‌دهند، بیان داشت: 21 گرمخانه در تهران وجود دارد که چهار مورد از آنها متعلق به زنان است؛ در حال حاضر در 20 گرمخانه پذیرش داریم و یکی از آنها گرمخانه اضطراری در منطقه 2 است که خوشبختانه تاکنون نیاز به استفاده از آن نبوده ‌اما تجهیز شده و آماده
 پذیرش است.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهر تهران ادامه داد: 75 الی 80 درصد ظرفیت گرمخانه آقایان تاکنون مورد استفاده قرار گرفته ولی برای خانم‌ها ظرفیت خالی بیشتری داریم چرا که تنها 60 درصد ظرفیت گرمخانه بانوان پر شده است. عمده پذیرش‌ها نیز در گرمخانه خاوران است که جزو گرمخانه‌های فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود.
حسینی با‌ اشاره به اینکه تقریبا 70 درصد مراجعه‌کنندگان گرمخانه‌ها ثابت هستند، ‌گفت: سیستم نظارتمان را توسعه داده‌ایم و جدا از 40 واحد گشتی که به‌طور شبانه‌روزی در سطح شهر فعال هستند، امسال از ظرفیت شهرداران نواحی، شهرداران شب و مجموعه‌هایی که به صورت شبانه در شهرداری فعالیت دارند بهره‌مند شدیم این افراد با همکاران گشت ما در تماس هستند و مددجویانی که در سطح شهر مشاهده کنند را به گشت‌هایمان گزارش می‌دهند.
وی اظهارداشت: از همکاری شهروندان تشکر ویژه‌ای داریم چرا که میزان توجه و گزارشات آنها برای معرفی مددجوها بسیار امیدوار‌کننده بود به طوری که در روزهای سرد میزان تماس‌هایشان 40 درصد افزایش داشت.
گفتنی است، مردم می‌توانند در صورت مشاهده افراد کارتن خواب برای انتقال این افراد به گرمخانه‌ها از طریق شماره 137 با شهرداری تماس بگیرند.نام:
ایمیل:
* نظر: