سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد خبر: ۱۸۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
یک مقام عراقی از عملیات جدید بالگردهای آمریکایی برای انتقال شماری از سرکرده‌های خارجی داعش به «وادی حوران» و صحرای غربی الانبار خبر داده است. اقدامی که پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است.

«قُصَی الانباری» مدیر اداره سازمان «بدر» در استان «الانبار»، از عملیات جدید «هلی‌برن» آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به «وادی حوران» پس از پاک‌سازی آن به دست الحشد‌الشعبی عراق، خبر داد.
او به پایگاه خبری «المعلومه» گفت: «پس از آنکه نیروهای آمریکایی، از نزدیک شدن هر نیرویی به وادی حوران و صحرای غربی الانبار، جلوگیری ‌کردند، نیروهای الحشد‌الشعبی سرانجام توانستند، موانع موجود را در هم بشکنند و عناصر داعش در این منطقه را شکست دهند و وادی حوران را به طور کامل از تروریست‌ها پاک‌سازی کنند و این اقدام طی دو عملیات «اراده النصر» (عزم پیروزی) اول و سوم صورت گرفت.»
این اولین‌بار نیست که نیروهای آمریکایی اقدام به چنین کاری می‌کند. «دونالد ترامپ» بارها گفته داعش ساخته و پرداخته دولت اوباماست، از این رو نمی‌توان انتظار داشت که این آخرین باری باشد که چنین می‌کنند. دولت و مجلس عراق به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از کشورشان هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: