پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
کد خبر: ۱۷۶۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
فرمانده سپاه در همایش 92 هزار شهید بسیجی خانواده‌های نجیب و صبور شهدا را استوانه‌های مستحکمی از استقامت مردمان ایران نامید و همچنین از خانواده‌های شهدای اقلیت تجلیل کرد و سپس ضمن ‌اشاره به فتنه‌های اخیر غرب‌زده‌ها را مجری اوامر آمریکا عنوان کرد.

مراسم اختتامیه کنگره ملی بزرگداشت 92هزار شهید بسیجی در ورزشگاه آزادی تهران، صبح دیروز، سیزدهم آذرماه با حضور سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، سردار سلیمانی رئیس‌سازمان بسیج مستضعفین، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) و جمعی از خانواده معظم شهدا، بسیجیان و... برگزار شد.
در ابتدای مراسم، قرآن کریم قرائت و چند تئاتر اجرا شد. در ادامه این مراسم، «سردار سرلشکرحسین سلامی»، به ایراد سخنرانی پرداخت و افزود: امروز در این فضای ملکوتی، آسمانی و بهشتی که معطر است به عطر و بوی  92هزار شهید والامقام بسیجی و ما میهمانان ارواح طیبه و درخشان آن عالم هستی هستیم.
فرمانده سپاه گفت: امروز در جمع خانواده‌های نجیب و صبور و بردبار که هر کدام استوانه‌های مستحکمی از استقامت مردمان این سرزمین‌اند هستیم. بدون شهدا  ما نه عزیز، نه مقتدر و نه مستقل هستیم و تنها با وجود آنهاست که ما در وجود فضائل حیات می‌یابیم. دامان پرمهر مادران و پدران شهدا ثمرات احساس‌برانگیز الهام‌بخش و شوق‌آفرین نشات انقلابی را در جامعه و امت اسلام جاودانه ساخته‌اند. درود خداوند بر خانواده عزیز شهیدان که نمادهای بی‌پایان صبرند. ما به خانواده شهدا نور چشمان و روشن‌بخشان که از اقوام مختلف تجلی‌گاه وحدت و عظمت حول محور شهادت شدند، خوشامد می‌گوییم.
همچنین به اقلیت‌های عزیز،که برای عزت ایران فرزندان خود را به جنگ فرستادند. شهیدان و فرزندان شهید شما، تنها عامل سعادت ما هستند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت ایران و ملت‌های مسلمان سال‌هاست با هدایت‌های الهام‌بخش رهبر انقلاب در جست‌وجوی تکمیل نقشه عزت هستند گفت: در لبنان حزب‌الله غرور آفریدند و به عنوان جهان عرب  در مقابل  صهیونیست‌ها مقتدرانه ایستاده و هرگاه آنها حرکت جسورانه‌ای انجام دهند،حزب‌الله آنان را در نطفه‌ای دفن  می‌کنند. سوریه در برابر سیاست‌های آمریکا و انگلیس ایستادگی کرده است. عراقی‌ها به عنوان  هویت دینی عرب در برابر فتنه‌انگیزی‌های سعودی و آمریکا، مقاومت می‌کنند. بحرین خواهان آزادی و استقلال است. یمنی‌ها می‌جنگند و این مسائل سعودی‌ها را عاجز کرده است. ایران با هویت اسلامی خود با شکوه به پیش می‌رود و جهان اسلام در قوی‌ترین حالت ممکن خود قرار دارد و این مسیر همچنان برای شیعیان ادامه دارد.
وی خطاب به ملت ایران گفت: ملت ایران در هفته گذشته، سیلی محکم دیگری به صورت استکبار به‌ویژه آمریکا نواخت. ایران برای ارزش‌های دینی و ملی خود نه تنها در هشت سال دفاع مقدس می‌جنگید، بلکه برای حفظ آن ارزش‌ها چهل سال است ایستاده است. دشمن در فتنه اخیر، می‌خواست شکست‌های خود از ایران را جبران کند و فشار حداکثری تحریم و جنگ روانی علیه ایران را با حادثه‌ای که در کشور اتفاق افتاد، پیوند بزند.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: اما این کاری که دشمن کرد یک دستاورد بزرگ به همراه داشت. اینکه ملت ایران متوجه شدند زمانی که سیاست‌های آنها از خارج به داخل می‌آید، امنیت، آبرو و نوامیس شان به خطر می‌افتد. ملت ایران فهمید مفهوم حمایت مقامات آمریکایی جنایت، قتل، آتش و توحش است.
وی ادامه داد: درواقع، این امر،آگاهی به ایران بخشید که آمریکا برای تمام ملت‌های جهان جز فقر، عقب‌ماندگی از بین بردن ثروت‌های مادی و معنوی چیزی نمی‌خواهد. آمریکا و متحدانش با محو ملت‌ها می‌خواهند به راه خود ادامه دهند. اما دیگر این سیاست‌ها مرده است. ملت‌ها آمریکا را کوچک و فرسوده می‌کنند و به تدریج از صفحه جغرافیای سیاسی جهان به حاشیه می‌برند. باید بگویم حنای آمریکا دیگر برای ایران رنگی ندارد. ملت ایران نشان داد که چگونه به رهبری و نظام مومن است و دشمن را می‌شناسد و میادین را میدان جهاد علیه دشمن می‌کند. واژه شرف،عزت،کرامت و عظمت ایستادگی را به شما ملت ایران به عنوان خادم و سرباز کوچک می‌گویم که پیشرفت، رفاه و امنیت شما را خواهانم و می‌گویم پیش‌مرگتان هستم.
وی ادامه داد: ما فداییان ملتیم، اما به شما می‌گویم دشمن می‌خواست حلقه‌های زنجیره اشرار خود را در جامعه ما تکمیل کند و انسان‌هایی غربگرا که تندیس نازل تفکر تقی‌زاده‌ها و حاج سیارها هستند می‌خواهند ردای غربگرایی را بر اندام ملت ایران بپوشانند و نقش واسطه‌گری تفکر غرب را در جامعه ما برعهده گرفتند و واسطه غرب شدند و با غرب در این توطئه همراه شدند. به آنان می‌گویم شما نویسنده نسخه تسلیم هستید و در ایران جایگاهی ندارید. شما کجا از استقلال و آزادی ملت دفاع نمودید و باری از دوش ملت برداشتید که امروز امتداد سیاست دشمن در ایران شدید؟
سرلشکر سلامی با بیان اینکه  مردم برای انقلاب آمده‌اند، افزود:  نمایش حضور باشکوه استانها در مبارزه با غرب  بیانگر آن بوده است که به دشمنان  بگوییم  دست از ایران بردارید و از خط قرمزها عبور نکنید، قدرت ایران را بشناسید و بدانید که ملت ایران با دشمنان چگونه رفتار می‌کند. ملت ایران بیدار است، هوشیار است و صف خود را از آمریکا جدا کرده است.
لازم به ذکر است: در ادامه  مراسم تشییع پیکر مطهر چند تن از شهدای گمنام  انجام شد و همچنین رونمایی از یادبود کنگره بزرگداشت 92 هزار شهید بسیجی از دیگر برنامه‌های پایانی این همایش بود.
سردار محمدرضا یزدی، به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: در چهلمین سالگرد تاسیس بسیج بزرگداشت 92هزار شهید بسیجی، در سراسر کشور توسط کنگره ملی یادواره شهدا، از هفته دفاع مقدس شروع و تا پایان هفته بسیج در نواحی پایگاه‌ها و استان‌ها ادامه داشت. همچنین در استان‌های مختلف مراسم دیدار از خانواده شهدا و مراسم گوناگون دیگری برگزار شده است. امروز اگر جلوه‌های زیبای پرشور جوانان را در لبنان مشاهده می‌کنیم، نشأت گرفته از روحیه  بسیج است.
همچنین در هفته بسیج و در طول این دوران مسابقات مختلف علمی فرهنگی و... با موضوعاتی در رابطه با شهید محوری، در غالب پوستر،عکس، فیلم و غیره برگزار شده است. و نیز تولید آثار ماندگار فرهنگی و هنری از شهدای شاخص از دیگر برنامه‌های هفته بسیج بوده است. برگزاری  اردوهای جهادی، تجلیل از خانواده شهدا در سراسر کشور، نام‌گذاری اماکن تازه تاسیس با نام شهدا، تولید نماهنگ‌های کوتاه و اثرگذار در جهت ترویج فرهنگ بسیجی، تولید آلبوم بسیج در کشور برای اولین‌بار با  عکس و خاطرات شهدا از برنامه‌های هفته بسیج بوده است که  تقدیم خانواده شهدا  می‌شود.
 همچنین محافل شب خاطره توسط سازمان بسیج سازندگی،بسیج دانش‌آموزی و سایر اقشار،با برگزاری 40 هزار یادواره در مدرسه و تهیه جهیزیه همچنین کمک به زندانیان غیر عمد، کمک به آزادی زندانیان غیرعمد، محرومیت‌زدایی، حضور و خدمت‌رسانی در مناطق سیل‌زده صورت گرفته است، تمام اینها نشان می‌دهد که مردم و بسیجیان بعد از چهل سال در حوزه‌های فرهنگی، اقتصاد مقاومتی و غیره ادامه دهنده راه شهدا هستند و تمام این افراد امروز با یکدیگر هم‌پیمان می‌شوند و با ولایتمداری در حوزه‌های مختلف همراه هم هستند. پیام من به مسئولین این است: مسئولان باید بدانند برای انتقال پیام شهدا، به نسل جدید باید ابتدا در خود تفکر بسیجی را ایجاد کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: