جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
کد خبر: ۱۷۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
دادستان عمومی و انقلاب فردیس گفت: عوامل تمسخر یک کودک کار در این شهرستان شناسایی و بازداشت شدند.به گزارش ایرنا، حسن جهانشاهلو افزود: ظهر روز یکشنبه در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی که نشانگر رفتار اهانت‌آمیز یک جوان به کودک کار بود، گزارش‌هایی به دادستانی فردیس ارائه که حکایت از وقوع این حادثه در شهرستان داشت.
وی اضافه کرد: این کلیپ به شدت مردم کشورمان را متاثر کرد که با احراز محل وقوع جرم، دستورهای قضایی برای شناسایی و تسریع در بازداشت عوامل این حادثه صادر شد.
وی تعداد بازداشت‌شدگان را دو نفر اعلام و اظهار داشت: از آنجایی که متهمان متواری شده بودند، با کمک دستگاه‌های اطلاعاتی در ساعت‌های اولیه صبح روز دوشنبه بازداشت و روانه زندان شدند تا به اتهام آنها که اذیت و آزار یک نوجوان و توهین و هتک حرمت است رسیدگی شود.
این در حالی است که سایت خبری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد: عاملان آزار کودک زباله‌گرد خود را به نیروهای امنیتی معرفی کردند.
سرتیپ «احمد نوریان» درباره انتشار کلیپ جنجالی در فضای مجازی مبنی بر آزار کودک زباله‌گرد که از سوی فردی به داخل سطل زباله انداخته می‌شود، اظهار داشت: با توجه به تشویش اذهان عمومی و نیز حسب دستور فرمانده نیروی انتظامی، پیگیری این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سخنگوی ناجا با بیان اینکه چندین تیم پلیسی تحقیقات خود را برای دستگیری عاملان این اقدام قبیح آغاز کردند، گفت: با توجه به تحقیقات گسترده پلیسی، و نیز انتشار گسترده این کلیپ در فضای مجازی و بازخوردهای منفی به این عمل قبیح، خاطیان این پرونده که عرصه را بر خود تنگ دیدند، خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: