پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
کد خبر: ۱۷۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
توضیحات حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی درباره اتفاق هفته گذشته در نماز جمعه تهران
خطیب نماز جمعه هفته گذشته تهران توضیحاتی درباره اتفاق پیش آمده در نماز جمعه و اعتراض یکی از نمازگزاران به مشکلات اقتصادی‌اش ارائه داد.

هفته گذشته در هنگام ایراد خطبه‌های نماز جمعه توسط حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی یکی از نمازگزاران با فریادهایی نسبت به مشکلات معیشتی و بازنشستگی خود اعتراضاتی داشت. حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با انتشار ویدئویی توضیحاتی درباره این اتفاق ارائه داد.
به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه در این رابطه من بنای دفاع از خودم ندارم اما آنچه که هست را باید عرض کنم، گفت: نکته اول اینکه پروردگار متعال درباره نماز جمعه فرموده بشتابید به سوی نماز جمعه «فاسعوا الی ذکر الله» و در جای دیگر فرموده دل‌ها با یاد خدا‌ آرامش می‌گیرد. «الا بذکر الله تطمئن القلوب» از اینجا معلوم می‌شود که نماز جمعه محل آرامش و جایی است که اگر کسی هم ناراحتی دارد، وقتی به نماز جمعه می‌آید باید احساس آرامش کند. از این حیث ما اعتقاد داریم که کسانی که مشکلاتی دارند، باید بتوانند مشکلاتشان را در نماز جمعه مطرح کنند. همچنین خطبه‌های نماز به منزله دو رکعت نماز است لذا باید همه بدانیم که خطبه را نباید به هم زد و باید صبر کرد تا خطبه تمام شود.
وی ادامه داد: نکته بعدی اینکه زمانی که این بزرگوار صحبت می‌کرد، کسانی فکرکردند که وی می‌خواهد شلوغ کند و جلویش را گرفتند. خود من از اقدام این فرد ناراحت نبودم و جا داشت کسانی که از ایشان عکس گرفتند، عکسی هم از من می‌گرفتند که ببینند من دستم را بلند کردم به نشانه ابراز احساسات و علاقه و لبخندی هم به او زدم و توقع داشتم بعد از نماز پیش من بیاید تا ببینم چه می‌گوید اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.
امام جمعه موقت تهران افزود: خدا می‌داند که من در آن لحظه چیز دیگری به ذهنم نرسید و گرنه من انسانی هستم که خودم وقتی در نماز جمعه شرکت می‌کنم، در بین مردم می‌روم و مردم هم اگر حرفی دارند و چیزی می‌خواهند بیان می‌کنند و روال ما در هفته‌های پیش هم همین بود. در اینجا هم چیز بیشتری به ذهنم نرسید و اگر باید کاری بیشتر انجام می‌دادم و ندادم عذرخواهی می‌کنم و از خدا می‌خواهم که مرا ببخشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: