جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
کد خبر: ۱۷۳۰۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
«نارو هیتو» امپراطور ۵۹ ساله ژاپن که در ماه مه سال جاری میلادی (اردیبهشت-خرداد) پس از کناره‌گیری پدرش سلطنت را از او تحویل گرفت، در مراسمی رسمی بر تخت امپراطوری تکیه زد.روز سه‌شنبه برای اولین بار شاهزاده‌‎ای در ژاپن به پادشاهی ‌رسید که یک رگه از عوام دارد، چرا که «آکیهیتو»، پدر او، اولین فرد از خاندان سلطنتی بود که در زمان ولیعهدی‌اش با زنی از طبقه عوام ازدواج کرد و «نارو هیتو» فرزند این ازدواج
است. دولت ژاپن اعلام کرده با آغاز امپراطوری «ناروهیتو» که به جای پدر 85 ساله‌ نشسته، نام عصر جدید به «ریوا» تغییر خواهد کرد. این اسم ترکیبی، به معنای «صلح فرخنده» است. مراسم تاج‌گذاری امپراطور در حالی برگزار شد که وقوع توفان «هاگی بیس» در این کشور بیش از ۸۰ کشته برجای گذاشته و خسارات گسترده‌ای به دنبال داشته و برای اولین بار اعتراضات کم‌رنگی هم به هزینه‌های این مراسم صورت گرفته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امپراطور 59 ساله ژاپن پس از نشستن بر تخت پادشاهی، سوگند خورد تا بر اساس قانون اساسی ژاپن به وظایف خود عمل کند. این مراسم دیروز با حضور دو هزار میهمان از ۱۸۰ کشور جهان برگزار شد. به همین مناسبت دولت ژاپن ۵۵۰ هزار متهم به جرائم جزئی را عفو کرد.
گفتنی است که امپراطور ژاپن فاقد اختیارات رسمی دولتی است و پررنگ‌ترین جلوه سیاسی‌اش حضور در مراسمات است.نام:
ایمیل:
* نظر: