سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
کد خبر: ۱۷۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های شدید و رگباری ۱۱ روز اخیر در این استان منجر به فوت سه نفر از شهروندان شهرستان‌های دلگان، سرباز و کنارک شد.عبدالرحمن شهنوازی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: بارندگی‌های رگباری و شدید از سوم تا ۱۴ مهر مناطق مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفت به طوری که برای نخستین بار بعد از چندین سال بیشترین بارندگی مهر با ۱۲۵ میلی‌متر از توابع سرباز گزارش شد.
وی ادامه داد: بر اثر بارندگی‌های این مدت علاوه بر بسته شدن برخی از مسیرهای ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان،منازل شماری از مردم منطقه دچار آبگرفتگی شد به طوریکه ۶۷۹ نفر سیل‌زده توسط نیروهای هلال احمر در چادر اسکان اضطراری داده شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این بارندگی‌ها با وجود خوشحالی اهالی منطقه، سبب فوت یکی از شهروندان دلگانی به دلیل برخورد صاعقه، فوت یک نفر در کنارک به دلیل واژگونی قایق صیادی و فوت یک پسر بچه هشت ساله در حین رد شدن از رودخانه محلی شد.
وی افزود: هم‌اینک تیم‌های کارشناسی ستاد بحران سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های خاش، میرجاوه، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، ایرانشهر، فنوج، قصرقند، کنارک و چابهار درحال برآورد خسارت هستند.
شهنوازی تاکید کرد: سیلاب این مدت بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی و راه سیستان و بلوچستان وارد کرد.نام:
ایمیل:
* نظر: