دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
کد خبر: ۱۷۲۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، آژانس ملی مبارزه با جرایم در انگلیس اعلام کرد: اعضای بزرگ‌ترین شبکه وارد‌کننده مواد مخدر به انگلیس، بازداشت شدند.



بنا‌بر اعلام رسانه‌ها در انگلیس این شبکه بین‌المللی میلیارد‌ها دلار مواد‌مخدر را به انگلیس قاچاق کرده است. ۱۳ عضو این شبکه دیروز در لندن، منچستر، سنت هلنز (St Helens)، استوک پورت، وارینگتون، بولتون، دوزبری و لیدز بازداشت شدند.  
همه این افراد، مرد هستند وبین ۲۴ تا ۵۹ سال سن دارند. این افراد از اعضای شبکه گسترده‌اند که بیش از ۵۰ تن هروئین، کوکائین و حشیش را از هلند به انگلیس وارد کرده‌اند. این شبکه به مدت ۱۸ ماه و تا اکتبر پارسال، با پنهان کردن مواد مخدر در جعبه‌های بسته‌های کودکان و آب میوه، این مواد را از هلند به انگلیس منتقل می‌کرد. بنا بر گزارش‌های رسمی ‌منتشر شده در انگلیس در دسامبر پارسال بخشی از مواد مخدر قاچاق این باند، شامل ۳۵۱ کیلوگرم کوکائین، ۹۲ کیلوگرم هروئین، ۲۵۰ کیلوگرم کانابیس و ۱۸۵۰ کیلوگرم حشیش، با بهای بیش از ۳۸ میلیون پوند کشف و ضبط شد.
بررسی‌های بیش‌تر نشان داد که این شبکه، از فوریه ۲۰۱۷ میلادی، از بنادر گوناگون انگلیس، مواد مخدر را به این کشور قاچاق و در سراسر کشور توزیع کرده است. به نوشته این روزنامه، در آوریل سال جاری میلادی نیز چهار مرد و دو زن، از اعضای این شبکه بین‌المللی مواد مخدر در هلند بازداشت شدند که قرار است تحویل انگلیس شوند. مقامات مسئول گفته‌اند در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز بیش از یکصد کیلوگرم هروئین در انگلیس کشف شد و ۱۳ نفر از اعضای همین باند، به زندان محکوم شدند.


نام:
ایمیل:
* نظر: