پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
کد خبر: ۱۷۲۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای با‌ اشاره به تحولات اخیر در سوریه، آورده است: ایران با هرگونه عملیات نظامی ‌احتمالی در سوریه مخالف است.

وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای با‌ اشاره تحولات اخیر در سوریه ضمن نامشروع خواندن حضور نظامیان آمریکایی در سوریه، تصمیم ایالات متحده آمریکا برای رفع‌ اشغال اراضی سوریه و خروج نیروهای نظامی ‌این کشور از سوریه را اقدامی می‌داند که می‌بایست بسیار زودتر از این اتفاق می‌افتاد.
به گزارش مهر، وزارت امور خارجه با ابراز امیدواری برای ایجاد صلح و ثبات در سوریه و منطقه به دنبال اقدام اخیر آمریکا، اخبار نگران‌کننده از احتمال ورود نیروهای نظامی ‌ترکیه به خاک سوریه را از نزدیک دنبال کرده و معتقد است: چنین اقدامی در صورت وقوع، نه تنها نگرانی‌های امنیتی ‌ترکیه را برطرف نخواهد کرد، بلکه منجر به وارد آمدن خسارات مادی و انسانی گسترده‌ای خواهد شد و بر این اساس جمهوری اسلامی ایران با هرگونه عملیات نظامی ‌احتمالی مخالف است. جمهوری اسلامی ایران برای برقراری تماس فوری با مقامات ‌ترکیه و سوریه به منظور رفع نگرانی‌های موجود از طریق مسالمت‌آمیز آمادگی دارد و تأکید می‌نماید که احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه و نیز توافق آدانا مبناهای مناسبی برای این گفت‌وگوها می‌باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: