سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
کد خبر: ۱۷۲۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
منابع نزدیک به عبدالمهدی اعلام کردند
نخست‌ وزیر عراق از بازگشت آرامش پس از حدود یک هفته ناآرامی به این کشور خبر داد و اعلام کرد، دولت به تلاش خود برای پاسخگویی به خواسته‌های مشروع معترضان ادامه می‌دهد.

«عادل عبدالمهدی» در دیدار با شمار زیادی از روسای عشایر و مقامات استان‌های مختلف اظهار داشت، مرجعیت دینی و عشایر عراق دو رکن اصلی عراق بوده و در تاریخ این کشور ریشه دارند.
عبدالمهدی افزود، اوضاع کشور به حال طبیعی خود بازگشته است. دولت در پاسخ به مطالبات مشروع مردم، تصمیماتی را اتخاذ کرده است و دولت درصدد اتخاذ تصمیمات جدید است.
وی ادامه داد، عشایر می‌توانند در ارائه پیشنهادات و راه‌حل‌هایی که منعکس‌کننده خواسته‌های عموم مردم و به ویژه معترضان باشد، کمک کنند.
شکست توطئه گران
«فالح الفیاض» رئیس‌سازمان بسیج مردمی(حشدالشعبی) و مشاور امنیت ملی عراق، طی یک کنفرانس خبری دربغداد گفت، بیانیه مرجعیت دینی درخصوص بحران عراق، واضح و روشن بوده و مرجعیت راه‌حل‌ها و اقداماتی را که باید انجام شود، مشخص کرده است.
وی گفت: به دشمنان و توطئه گران می‌گوییم که تلاش آنها عملا شکست خورده است.
الفیاض تاکید کرد: از بین بردن فساد، تحقق توسعه و انجام اصلاحات اقتصادی، جز با وجود حکومت، محقق نخواهد شد.
مشاور امنیت ملی عراق همچنین گفت: کسانی که به دنبال شر برای عراق بودند، عادلانه قصاص خواهند شد و تسامح با توطئه گران، امکان ندارد.
نقش موساد در ناآرامی‌های عراق
روزنامه لبنانی «الاخبار» به نقل از منابع نزدیک به نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، بر اساس اطلاعات امنیتی دقیق جمع‌آوری شده، سرویس اطلاعات اسرائیل(موساد) و سفارت آمریکا در بغداد در منحرف کردن تظاهرات مردم عراق از مسیر مسالمت‌آمیز به سمت خشونت، نقش کلیدی داشته‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به دولت عراق با تاکید بر اینکه عبدالمهدی نقش پر رنگ اسرائیل، آمریکا و سعودی‌ها در فتنه اخیر عراق را کاملا دقیق درک کرده است، گفتند، این سه طرف در کنار گروه‌های میدانی که در استان‌های جنوبی فعالیت داشتند، تظاهر‌کنندگان را تحریک می‌کرده‌اند. رژیم صهیونیستی پیش از این هم در حوادث عراق دست داشته، که برجسته‌ترین آن، حمله به پایگاه‌های حشد‌الشعبی طی ماه‌های تیر و مرداد گذشته بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: